Kahramanmaraş'ın sorunları ne oldu?

Kahramanmaraş'ın sorunlarını dile getirmede itici güç olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, TBMM 2021 yılı bütçe görüşmelerinde Kahramanmaraş'a verilen sözlerin ne olduğunu sordu.

Kahramanmaraş'ın sorunları ne oldu?

Gerek sosyal medyasından gerek ise TBMM’de yaptığı konuşmalar ile Kahramanmaraş’a yapılması gereken yatırımların gelmesinde itici güç konumunda olan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş milletvekili Ali Öztunç, ''Kahramanmaraş’a hızlı tren projesi sözü ne oldu?'' diye sordu.

CUMHURBAŞKANININ SEÇİM VAATLERİ İÇERİSİNDE VARDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim vaatleri arasında Kahramanmaraş’a hızlı tren sözünün olduğunu hatırlatan, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş milletvekili Ali Öztunç hızlı trenin Kahramanmaraş’ı teğet geçtiğini söyledi. 

Öztunç: “Başka? Kahramanmaraş’a hızlı tren gelecek dediler, her mitingde Sayın Cumhurbaşkanı geliyor ‘Edeler, size hızlı tren gelecek.’ diyor. Hızlı tren falan gelmedi, teğet geçti Nurdağı’ndan, direkt Antep’e gitti. Başka? ‘Stadyum yapacağız.’ dediler, hikâye; Kocaeli’ne yapıldı, Antep’e yapıldı, Kayseri’ye yapıldı, Maraş’a stat da yapılmadı” dedi.

'HELETE’Yİ İLÇE YAPACAKLARDI'
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in büyük uğraşlar ile Kahramanmaraş’ta su getirmesine tepki gösteren Öztunç: “Kahramanmaraş’ta Helete Mahallesi’nin suyu vardı, aldılar Antep’e götürdüler. Eyvallah, alsınlar. Bir şey demiyoruz. Antep yüzde 27 ucuz satıyor suyu, Maraş yüzde 55; ona da peki. Ama Helete’ye söz verdiler suyu alırken, dediler ki ‘Biz, sizi ilçe yapacağız.’ Protokol var, Büyükşehir Belediye Başkanının imzası var, milletvekilleri var, Antep Büyükşehir var ‘Biz, Helete’yi ilçe yapacağız, yeter ki suyu verin.’ dediler. Peki, su verildi, ilçe oldu mu? Olmadı. Önerge verdik, getirdik buraya dedik ki -kanun teklifi- Helete ilçe olsun, AK Parti’lilerin oylarıyla reddedildi

'ELBİSTAN’A HAVALİMANI SÖZÜ'
Öztunç konuşmasını şöyle sürdürdü: “Başka? ‘Elbistan’a havalimanı yapacağız.’ dediler, liman yok. Havamızı aldık, hava da kirli, hava da Afşin Elbistan Termik Santrali yüzünden kirli. Netice itibarıyla, bütçeniz yanlış bir bütçe, maalesef haramzadelerin bütçesidir ve maalesef faizin, rantın bütçesidir. Hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz ama pek hayır getireceğine ihtimal vermiyoruz”

'HAYAT SİZE GÜZEL'
Öztunç ise sözlerine şöyle devam etti: “Sizinkiler bol bol ihale alıyor, milletin çocukları ekmek parası için rögar temizlerken yaşamını yitiriyor, zehirleniyor. Sizinkilerin kardeşleri, yeğenleri, çocukları 3 maaş, 4 maaş, 5 maaş alıyor ama milletin çocukları işsizlikten kırılıyor, intihar ediyor. Bakın, 2002'den beri 3 bini aşkın intihar olmuş Türkiye'de, son on yedi yılda yaklaşık 5 bin kişi geçinemediği için yaşamına son vermiş. İnsanlar intihar ediyorlar ama hiçbiri sizin umurunuzda değil çünkü keyfiniz yerinde, hayat size güzel, ondan dolayı hiçbir şeyi umursamıyorsunuz.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.