Kahramanmaraş'ın da arasında bulunduğu o illerde sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Hafta sonu kısıtlamasına ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş'ın da aralarında bulunduğu düşük ve orta riskli illerde yasağın sona erdiğini açıkladı.

Kahramanmaraş'ın da arasında bulunduğu o illerde sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, 3,5 saat sürdü.

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamada "Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kaldırıldı." dedi.

HAFTA SONU KISITLAMASI DÜŞÜK VE ORTA RİSKLİ İLLERDE KALKIYOR

Salgın artık eğilimine girerse kısıtlamalar genişletilebilecek. Buna göre; hafta sonu kısıtlaması düşük ve orta risklerde kalkıyor. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek. Akşam sokağa çıkma kısıtlaması ise sürecek.Kontrollü normalleşme sürecine başlandığını duyuran Erdoğan, risk haritasına değinerek "Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kaldırıldı." dedi.

KAHRAMANMARAŞ'TA DA YASAK KALKTI

Kahramanmaraş'ın sarı sınıfta yer alması sebebiyle ikinci bir emre kadar hafta sonu kısıtlamasından muaf tutulacak.

KADEMELİ NORMALLEŞME BAŞLIYOR

Bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşmeyi başlatıyoruz.

Salgının yayıldığı bir ortamda normalleşme adımlarını atmak mümkün değildir. Türkiye coğrafi alan ve nüfus itibarıyla büyük olduğu için adımlarımızı kademeli atmamız gerekiyor. Çeşitli kriterlere göre illerimiz sınıflandırıldı. 81 vilayetimiz düşük riskli mavi, orta risk sarı, yüksek risk turuncu ve çok yüksek riskli kırmızı olarak illere ayrıldı. her hafta risk durumuna göre illerimiz değerlendirilecek. Normalleşme uygulamaları güncellenecek. Sıkılaştırma veya gevşeme kararı iyileşme veya kötüleşmeye göre verilecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 21:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.