Kahramanmaraş için kritik uyarıyı Öztunç yaptı: Bina analizini çıkaralım

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, İzmir'de ki deprem bölgesine giderek önemli açıklamalarda bulundu. Öztunç: ''Allah göstermesin bizim memleketimiz Kahramanmaraş’ta deprem bölgesi. Başımıza gelmeden gerekli tedbirleri almak, binaların analizini çıkarmak gerekiyor'' dedi.

Kahramanmaraş için kritik uyarıyı Öztunç yaptı: Bina analizini çıkaralım

2 gün önce saat 14.51’de Ege Denizi Seferihisar açıklarında 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş, yerin 16,54 km derininde meydana gelen depremin en yakın yerleşim birimi olan İzmir ilinin Seferihisar ilçesine uzaklığı 17,26 km olarak kayıtlara geçmişti. Deprem sonrasında, 27’sinin büyüklüğü 4’ün üzerinde olmak üzere, toplam 296 artçı sarsıntı yaşanan İzmir’e devletin tüm kurumları giderek anında koordinasyon sağlanmıştı.

Deprem bölgesine giderek yerinde inceleme yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Öztunç: “Değerli Kahramanmaraşlı hemşerilerim dünden beri İzmir’de deprem bölgesindeyiz. Maalesef kayıplarımız var. İzmir Büyükşehir belediyesi ekipleri başta olmak üzere çok sayıda belediye ekibi ile AFAD ortaklaşa olarak enkazlardan canlı çıkarabilmek için çaba harcıyor. Allah göstermesin bizim memleketimiz Kahramanmaraş’ta deprem bölgesi. Başımıza gelmeden gerekli tedbirleri almak, binaların analizini çıkarmak gerekiyor. Bunun İçin görev Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesine düşüyor. Bu kapsamda Nurhak belediyemiz kısa sürede Nurhak’taki yapıların raporunu hazırlayacak. Tekrar İzmir’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum ve burada İzmirliler ile olacağımızı ifade ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bertizli bekir
Bertizli bekir - 8 ay Önce

Hala cok katlı bina ruhsatı veriliyor ,hala insaat firmaları bag bahce demeden buldukları yesil alana beton dokuyor böyle fay hattinda olan bir kentte müteahitlere ruhsat veriyorsunuz.Bıktık illAllah ettik heryeri betona cevirdiniz.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.