Kahramanmaraş Havalimanı inşaatında son surum

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, Twitter'da Kahramanmaraş terminal binası ve tesisler hakkında açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş Havalimanı inşaatında son surum
banner150

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, resmi Twitter hesabından Kahramanmaraş terminal binası ve tesisler hakkında açıklamalarda bulundu.

Terminal binasının kaba inşaatının bitirildiğini vurgulayan Ocak, çalışmalar hakkında detaylara yer verdi.

Ocak'ın açıklaması:

"Sn. Başbakanımızca geçen yıl temeli atılan Kahramanmaraş Havalimanı Terminal binası ve tamamlayıcı tesislerinin inşaatı hızla sürüyor

Terminal binasının kaba inşaatı bitirildi, çelik imalatları devam ediyor. Apron ve taksi yolunda dolgu işleri tamamlanma aşamasında.

Otopark ve iç bağlantı yollarında beton kaplama imalatlarının devam ettiği işin gerçekleşme seviyesi yaklaşık olarak: %50.

Öte yandan, aynı iş kapsamındaki 5 uçaklık 240x120 metre ölçülerindeki apronun alt temel ve temel tabakaları tamamlandı.

Son tabaka olan kaliteli beton kaplama öncesi 15 cm lik zayıf beton kaplama imalatına başlandı.

Sıkı takibimizdeki inşaatlarımızın planlanan sürede bitirilmesini çok önemsiyoruz, bu bilinçle çaba gösteren tüm arkadaşlarıma teşekkürler."

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.