Kahramanmaraş 'evde kal'dı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Kahramanmaraş'ta ''Evde Kal'' çağrısına büyük oranda uyulurken, cadde ve sokaklarda sessizlik hakim. İş yerlerini kapatan esnaf, ''Korona virüs nedeniyle kapalıyız, evde kal'' yazısı astı

Kahramanmaraş 'evde kal'dı
banner150

Dulkadiroğlu ilçesinde yer alan tarihi kapalı çarşı, dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle adeta sessizliğe büründü. Kapalı çarşıdaki bazı esnaflar iş yerlerini kapatıp, ‘Korona virüs nedeniyle kapalıyız,, evde kal, evde hayat var’ şeklinde yazılar asarken, bazıları da kepenk açarak müşteri bekliyor.

Ödemeleri nedeniyle iş yerini açmak zorunda olduğunu söyleyen esnaf Mehmet Çuhadar, "Birçok dükkan kapalı, biz de kapalıydık. Ancak bizim de belli ödemelerimiz var ve ister istemez iş yerimizi açmak durumundayız. Ama müşteri maalesef yok. Tabii önce sağlık diyoruz ve tedbirimizi de aldık. Yine de müşterimizi bekliyoruz" dedi.

Esnaf Fatih Ağcan ise, "Şuanda vatandaşlar dışarı çıkmıyor. Genelde vatandaşlar kurallara uyuyor. Bizde evde sıkıldığımızdan vakit geçirmek için geliyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.