banner232

Kahramanmaraş esnafından dış cephe çalışmalarına tepki

Kahramanmaraş 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndaki esnaflar mağdur durumda. Tam kapanma sürecinde iş yerleri için tadilat işlemleri yapmayan Büyükşehir Belediyesi, iş yerlerinin çalışma saatlerinde cephelerin söküm çalışmasını yaparak işyerlerinin önünü kapatmasına esnaflar isyan etti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve yaklaşık 1 aydan beri devam eden, Demokrasi Meydanındaki iş yerlerinin dış cephe yenileme çalışmalarına tepkiler sürüyor. Geçtiğimiz günlerde kendilerine haber verilmeden başlatılan çalışmaya tepki  gösteren esnaflar, şimdi de çalışma saatleri içerisinde işyerlerinin önünün söküm çalışmaları nedeniyle tepki gösterdiler.

ESNAF ÖLMÜŞ KİMİN UMRUNDA

Kendilerine hiçbir bilgi verilmeden başlatılan çalışmalar kapsamında dükkanlarından tabelalarının söküldüğünü bildiren esnaflar, "17 günlük kapanma sürecinde işlem yapmadılar, işlerimiz açılacağı zaman tadilat yapıyorlar. Geceleri söküm yapamazlar mı? Pandemi dolayısıyla zaten işyerimizde iş yapamıyoruz bir de işyerlerimizin önü sabah işyerini açmaya geldiğimizde görünce çıldırmamak elde değil. Esnaf ölmüş kimin umrunda" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

BÖYLE HİZMET Mİ OLUR

Konuyla ilgili belediyede bir muhatap bulamadıklarını ifade eden esnaflar, "Burada tadilat işlemleri yapılıyor. Görün bakın ki tadilat yapıldığında dış cephe yerinden sökülerek yerlere bırakılıyor. İşyeri esnafları aç kalmış umrurlarında değil. Burada can ve mal güvenliği yok. Böyle hizmet mi olur" ifadelerini kullandılar. Kanal Maraş Whattsapp ihbar hattına sabah sabah çektikleri videoyu atan esnaflar ''ne olur haber yapın, bize destek verin, Kanal Maraş'tan başka sesimizi duyuracak bir mercimiz kalmadı'' diyerek destek istediler.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 09:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
ZAZA
ZAZA - 5 ay Önce

Hayrettin neyi düzgün yapıyorki bu işi düzgün yapsın adam esnaflıkmı yaptı köyünde Alahım bu şehiri bu adamdan tez günde kurtarsın

maraşlı
maraşlı - 5 ay Önce

Kardeşim buraya böyle bir çalışma yapaçaktın kısıtlama günlerinde niye yapmadında yaz aylarının başında başladın yazık bu şehire

Mahmut
Mahmut - 5 ay Önce

Bu adamı intikam almaya salıklar başımıza çürüdü her yer pislik dolu lanet olsun yeter be ömrümüz bitti vermeyin artık oy moy kardeşim

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.