Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı o haberleri yalanladı

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı sosyal paylaşım sitelerinde ve basın yayın organlarında FETÖ şüphelisi olduğu iddia edilen ve hastanede doğum yaparken gözaltına alınacağı ve doğumhane kapısında polislerin kapıda beklediği haberlerin ardından bir açıklama yaptı.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı o haberleri yalanladı

Kahramanmaraş Hayat Hastanesi’nde doğum yapan Ş.G. FETÖ Terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla doğumhane kapısında polisler bekliyor haberlerine ilişkin Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaparak çıkan haberleri yalanladı.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"05.12.2017 tarihinde bazı sosyal paylaşım sitelerinde ve basın yayın organlarında hastanede yeni doğum yapmış Ş.G. isimli bayanın gözaltına alınması için kapısında polis memuru bekletilerek hukuk dışı ve gayri insani uygulamaya tabi tutulduğuna dair haber ve yorumlar paylaşıldığı görülmüş ise de; Kahramanmaraş Özel Hayat Hastanesi'ne doğum yapmak üzere başvuran Ş.G'nin kimlik bilgilerinin hastane kayıtlarına girilmesine müteakip, şahıs hakkında aranma kaydı olduğu yönünde sistem uyarısı üzerine yapılan kolluk tespitinde; Ş.G isimli bayan hakkında FETÖ Terör Örgütüne Üye Olma Suçundan Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2016/7730 numaralı dosya üzerinden yürütülen soruşturma nedeniyle Mardin Sulh Ceza Hakimliği'nin 2016/3675 Değişik iş sayılı kararı ile yakalama emri çıkartıldığı anlaşılmıştır.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'na durumun bildirilmesine müteakiben ilgili kolluk birimlerine ismi geçen kişi hakkında yeni doğum yapmış olması nedeniyle herhangi bir adli işlem yapılmaması talimatı verilmiş olup, mevcut yakalama kararı Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından aynı gün re'sen kaldırılmıştır. Açıklandığı üzere, Ş.G isimli bayanın, hastanede gözaltına alınması için kapısında polis memuru bekletildiği ve bu sebeple hukuk dışı ve gayri insani uygulama yapıldığına ilişkin haber ve
paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur"

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER