Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti'nden Şirikçi'ye cevap gecikmedi

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyelerinin açıklamasını hedef alan Sultan Abdulhamithan Vakfı Başkanı Ömer Faruk Şirikçi’ye cevap gecikmedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti'nden Şirikçi'ye cevap gecikmedi
banner150

Geçtiğimiz ay Gazeteci Mustafa Karaaslan’a yapılan silahlı saldırıyı kınamak için toplanan Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, bir basın açıklaması yapmıştı. Yapılan bu açıklamada, “Basının demokrasinin temel unsurlarından biri olduğunun ve Basının sesini kesmek, halkın sesini kesmek demektir” sözleriyle olayı gerçekleştirenlere tepki gösteren Cemiyet Yönetim Kurulu Üyeleri, saldırının tüm Kahramanmaraş basınına yapıldığını vurgulamıştı. Geçtiğimiz gün Sultan Abdulhamithan Vakfı Başkanı Ömer Faruk Şirikçi, bir gazetedeki köşe yazısında Cemiyetimizin yaptığı kınama açıklamasını şu sözlerle hedef aldı; “46 Yıl Kahramanmaraş ortamında imam-hatiplik yapan, Uncular Camii, Doğukent Yapı Kooperatifi, Ravza Camii, Abdulhamidhan Camii, Üniversite Camii gibi şaheserlere hizmet eden bu kardeşinizin azmettirici olabileceğine nasıl inandınız da, kameraların karşısına geçip basına uzanan eller kırılsın diyebildiniz. Yahu bir defa bu adam basın mensubu mu? Hadi eller bilmiyor diyelim, ey annenize olan derin saygımdan dolayı bir gün hürmette kusur etmediğim basın mensubu ağabeyim, siz de mi benim azmettirici olduğuma inandınız ki, kameraların karşısında basına uzanan eller kırılsın diyorsunuz? Peki, sevgili dostlar mazluma, hocaya uzanan eller yeşil mi olsun, ne düşünüyorsunuz? Yarın bu tetikçinin sıkanı sıktıranı meydana çıkarsa yüzüme bakabilecek misiniz? Bu memlekette hala haysiyetiyle gazetecilik yapan ve bu tetikçileri tasvip etmeyen şerefli insanlar var, onlar beni arayıp olayı Tel’in ediyorlar. Doğrusu siyasiler gazetecilerin gösterdikleri hassasiyeti göstermiş değiller.”

‘CEMİYETİMİZ HER ZAMAN BASIN KURULUŞLARININ YANINDA OLACAKTIR’

Konu hakkında Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti tarafından yapılan açıklamada, hiç kimsenin hedef gösterilmediği belirtilirken “Sultan Abdulhamithan Vakfı Başkanı Ömer Faruk Şirikçi’nin Cemiyetimiz tarafından yapılan kınama açıklamasını hedef alarak eleştirmesini üzüntüyle karşılıyoruz. Olayın sıcaklığıyla yaptığımız bu açıklamada Basın kuruluşlarının temsilcisi olan Cemiyetimiz böyle bir olayda sessiz kalamazdı. Basın mensuplarının asli görevi en doğru haberi en hızlı şekilde vatandaşa ulaştırmaktır. Gazeteci arkadaşımızda Cemiyetimizin üyesi olduğu için suçlunun bir an önce bulunup adalettin tecelli etmesi bakımından basın açıklaması yapılmıştır. Biz hiçbir şahsı, hiçbir kurumu zan altında bırakacak açıklama yapmadık. Sadece olayı gerçekleştiren kişileri kınadık. Ama Ömer Faruk Şirikçi’nin bizim açıklamamızı kendine söylemişiz gibi köşe yazısında kaleme almasını manidar buluyoruz. Dün olduğu gibi bugünde Cemiyetimiz her zaman basın mensuplarının yanında olacaktır. Saygılarımızla”

 

KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİM KURULU

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.