banner232

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde Hizmet İş sendika işçileri greve gidiyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki çalışan işçiler adına Hizmet-iş Sendikası grev kararı aldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde Hizmet İş sendika işçileri greve gidiyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi işçileri, aile geçim indirimi (AGİ), yemek ve yol ücreti ile birlikte toplam 2 bin 825 lira aylık ücret aldığı için, geçtiğimiz günlerde başlayan görüşmelerde Hizmet-İş Sendikası zam talebiyle görüşme masasına oturmuştu.

Kanal Maraş Haber Merkezinin son dakika ulaştığı bilgiye göre; AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde Belediye tarafından 3 bin 300 TL teklif edilince AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen Hizmet-İş sendikası yasal olarak işyerinde greve gitme kararı aldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin çeşitli birimlerinde çalışan işçilerin, maaşlarında yeterli artış olmadığı gerekçesiyle Hizmet İş sendikası grev kararı aldı.  Grev kararını İŞKUR'A bildirdiklerini Hizmet İş Sendikası üyelerine çektiği mesaj ile bildirdi.

Grev kararı bildirilen mesajda şu ifadeler yer aldı;

Değerli işçi Arkadaşlarımız; Toplu iş sözleşmesi görüşmemiz bugün Büyükşehir Belediye Başkanı ile yapılmıştır. İşveren teklifi olarak, Tüm sosyal haklara ve yıllık ikramiye dahil aylık işçi maaşı 3300-TL Teklif edilmiştir. Sendika olarak bu teklifi kabul etmemiz söz konusu değildir ve bu teklif işçi arkadaşlarımızı asgari ücrete mahkum etmektir. Bugün itibarı ile İŞKUR'a Grev yazımızı yazmış bulunuyoruz Başkanımız Ömer ÇINAR hafta içi tüm işçi arkadaşlarımızı ziyaret ederek verilen teklif ve GREV süreci hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır. Bilginize sunar iyi akşamlar dileriz.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2021, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 10 ay Önce

İşçi düşmanı Hayrettin güngör işçi ölsün gebersin istiyor

Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste
Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste - 10 ay Önce

Yaptığınız hatanın farkına varırsınız inşAllah.İşçinin alınteri kurumadan hakkını verin sözüne kulak tıkamış olmanız bu hakikatı ortadan kaldırmaz . Adalet anlayışıyla çıktığınız yolda adil yönetici olmazsanız orada sizi fazla durdurmazlar.3 yıldır enflasyon altına mahkum bıraktığınız işçilerin emeğini sömürüp hala çıkmış komik rakamlarla teklif veriyorsunuz . Sizi başımıza adil bir şekilde yönetin diye oy vererek bu halk getirdi. İnsanlara yukardan bakmakla kimsenin sevgisini kazanamazsınız . Hele kul hakkı ile huzura gitmekten korkmuyorsanız sizin tercihiniz .Hükümetin halkın sesini duymasını istiyoruz . Bir kaç fotoğraf çekilip reklam siyaseti üzerinden oy devşirmeye çalışıyorsanız bu millet bunu yemez.Bu hatadan bir an önce dönülmesini sayın Maraş milletvekillerinin halkın isteklerini dinlemesini talep ediyoruz .

Gariban halk
Gariban halk - 10 ay Önce

Belediye işçileri olarak 2023 geldiği zaman bu günü sandıkta çok güzel hatırlatacağız hepinize. Bu kış günü doğalgaz faturasını ödeyemeyen bir çok işçi ailesi ile soğukta oturuyor. 25bin TL maaş alan belediye başkanı akşam başını yastığa koyup rahatça uyuyabilir şimdi.

Ramazan
Ramazan - 10 ay Önce

imamlara verilen maaşın aynısı verilmelidir aylık en düşük 5850 tl net ücret

Fatih
Fatih - 10 ay Önce

Kibir abidesi bir adam bu hayrettin güngör umarım başkan R. T. E haberi olur yaptıklarından

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.