Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nden geçmişe yolculuk hizmeti

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde su verilmeyen mahalle ve köyler olduğu ortaya çıktı. Bazı mahallelerde ise gün aşırı suların kesilmesi vatandaşları çileden çıkardı. Yaz aylarında daha fazla köylerinde ikamet eden vatandaşlar tankerlerle gelen su için bidonlarını alarak kuyruğa girdi. Eski yılların susuzluk nedeniyle tankerlerle getirilen suları bidonlarla evine götürdüğü günleri anımsatan görüntülere CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç yaptığı paylaşım ile tepki gösterdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nden geçmişe yolculuk hizmeti
banner150

Kurban Bayramı'nda Kavlaklı'da ikamet eden vatandaşlar günlerini susuz geçirdiği iddiası Kahramanmaraş'ta tartışmalara neden olmuştu.

Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesi'ne bağlı Beşenli Mahallesi'nde su kesintisi yaşandı. Bölgede ikamet edenler koronavirüsün de kol gezdiği dönemde su kesintilerine ses yükseltti. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve KASKİ'ye isyan bayrağı açıldı.

Tanker önündeki su kuyruğunun fotoğrafını Twitter hesabından paylaşan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, ''Kahramanmaraş’ta köyler susuz , bayramda su sorunu yaşandı dediğimde AKP il yöneticileri, bazı İlçe başkanları gözleri kör biçimde bana saldırmıştı.İşte Fotoğraflar... Onikişubat ilçemizin Beşen köyü. Tankerlerle su taşınıyor köye. Millet bu çağda tankerlerden su alıyor.'' notunu düştü.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.