banner232

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde sosyal denge kesilince, memurlar Gaziantep'e gitmek istiyor!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün, memurlara ödenen sosyal denge ücretini vermemesi üzerine, başta Zabıta ve İtfaiye erleri olmak üzere bazı memurların Gaziantep Büyükşehir Belediyesine gitmek için müracaat ettiği öne sürüldü.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde sosyal denge kesilince, memurlar Gaziantep'e gitmek istiyor!

Göreve gelir gelmez, Daire Başkanı, Müdür, Şef, Memur, İşçi ayırtmaksızın kıyım yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün memurlara ödenen sosyal denge ücretini kesmesi ile memurlar birbiri arkasına komşu Büyükşehirler'e gitmek için müracaat ettikleri iddia edildi.

İddiayı güçlendiren en büyük delil ise Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde çalışan bir zabıta veya itfaiye eri'nin, Kahramanmaraş’ta ki meslektaşına göre 2 bin TL fazla para alması belirtiliyor. 

Hal böyle olunca “Kim ne yapmış? Kim kime sosyal medyadan yazmış? Kimin kimde alacağı var?” gibi içi dolmayan sebeplerden ötürü zabıtalar veya itfaiye erlerinin ve belediye personellerinin tamamına yakını mutsuz oldukları, aleyhte yazı paylaşan veya belediye hakkında eleştiri bir haber veya yazı olduğunda begeni yapan kişilere yönelik dahi cezai işlem uygulandığı, bu durumdan mutsuz olan memurların ise Gaziantep Büyükşehir Belediyesine geçmek için müracaat ettiği öne sürüldü.

Konu hakkında ise Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinden kamuoyuna bir açıklama yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 16:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağdur Memur
Mağdur Memur - 10 ay Önce

Buraya yorum yazmaya bile korkuyoruz IP adresinden tespit edilirizde normale çevirmeye çalıştığımız hayatımızı kökten anormal bir hale getiriler, bozulmuş aile düzenimizi dahada bozarlar diye, dibi delik cebizi dikelim deyipte hazır cebimizdeki üç beş kuruş ekmek parasınıda alırlar diye korkuyorum. Korkum kendimden değil ben açta yaşarım baktığımız boğazların lokması eksilir diye korkuyorum. 15 yıldır verilen sosyal denge tazminatına güvenip te borç altına giren memur arkadaş birden bire 1500 tl parası kesilince tepe taklak oldu. Belediyede çalışan memur ailesini geçindirmek için dışarıda bardakla çekirdek satıyor, haşlanmış mısır satıyor, boş vakitlerinde inşaatta çalışıyor ve hatta söylemeye dilim varmıyor akşam karanlıkta hurda toplayan bile var. Bu insana yapılan eziyet değilde nedir. Yazık değilmi topu topu 750 insanın maaşının bu kadar kesintiye uğratılması. Yazık değilmi onca boğaza bakan memura. Yazık değilmi borç batağına sürüklenilen bu insanlara. YAZIK DEĞİLMİ

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.