Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde işçiler adım adım greve gidiyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde binlerce çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde tıkanma yaşanması sonucu grev kararı alındı. Hizmet İş sendikası bugün 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş sözleşmesi Kanununun 60.maddesinin 3.fıkrası gereğince ilana çıktı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde işçiler adım adım greve gidiyor

Akbel Toprak Ürünleri Temizlik Hizmetleri Taşımacılık Matbaa Tanıtım Basın Yayın Ajans Organizasyon İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin yetkillendirdiği YESELSAN İle Hizmet İş Sendikası arasında Kahramanmaraş'ta binlerce çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde daha önce atanan arabulucu aşamasından da sonuç alınamamış, uyuşmazlık zaptı tutulmuş, görüşmelerin tıkanması üzerine Hizmet İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan işçiler adına grev yapma kararı aldığını bildirdi.

GERİ ADIM ATILACAK MI?

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile Hizmet İş sendikası arasında tıkanan görüşme sonucunda alınan grev kararında kim geri adım atacak? Emekçiler, ''uğradıkları haksızlıkların giderilmesini ve daha iyi şartlar altına imza atmak istediklerini dile getirerek geri adım atıp atmayacaklarını dile getirmiş, sonucu ne olursa olsun hakkımızı istiyoruz, verilen rakam komik olduğu kadar biz işçilerin magduriyetine yol açacak teklifte bulunmaları adalet terazisinin düzgün olmadığının göstergesi'' ifadelerini kullanmışlardı.

İLAN SONUNDA GREV YAPILACAK MI?

Hizmet İş Sendikası Yönetim Kurulunun Grev kararını ilana çıkartmasından sonra işçilere greve gidip gitmeyecekleri sorulacak, verilecek çoğunluk oylaması sonucunda greve gidip gidilmeyeceği belli olacak. Bir çok işçi kesimiyle yaptığımız görüşmede şunları söylediler; ''Büyükşehir Belediyesinin verdiği her şey dahil rakam 3.400 TLŞ olup elimize asgari ücret veya az bir para geçecek. Bu ekonomik şartlarda bu paraya geçim şartları nasıl olacak. Magduriyetimizin giderilmesi için Sendikamızın aldığı karar doğrultusunda grev kararı çıkması ve greve gitmek yönünde oy kullanacağız''  

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 14:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkcan
Türkcan - 2 ay Önce

Şu Hayrettini hemen görevden alın Bu Hayrettin Karhamanmaraşı dünyaya rezil edecek

TL
TL - 2 ay Önce

ÇOK PERİŞANLIK VAR ÇALIŞAN İŞÇİLER DE EL VİJDAN BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİN DE KUL HAKKI KİMİN HAKKI

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Trabzonluları müslüman yapan mübarek işçisinin yani kul hakkı yermi milleti müslüman yapıyorsun da önce sen müslüman ol ki doğruyu bulasın sevilmiyorsun ki insanlar senin dinine peşinden gelsin azıcık gurur ve haysiyetin varsa bırak git gıcık adam.

Mahmut
Mahmut - 2 ay Önce

Yapın grevi bi adım geri atmayın sakın bu adamdan kurtulması lazım bu memleketin uyuz adam bir gün çalışma yok pislik oldu her yer be senin yazdığın kitabın allah canını alsın uyuz adam bir tane sevenin yok be bide hak yiyorsun sanki babanın parası

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.