Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi işçileri greve ''evet'' dedi!

Hizmet-İş Sendikası ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri kapsamında yapılan grev oylaması yapıldı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan Hizmet-İş sendikası üyesi işçiler grev oylamasında ''evet'' dedi.

AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde binlerce işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi masada bitmeyince AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen HAK-İş’e bağlı Hizmet-İş sendikası üyesi işçiler bugün grev kararı için sandık başına giderek oy kullandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi çalışan yüzlerce işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde karar alınamadığı için Hizmet İş Sendikası işçiler ile grev oylamasına gitti. Sabah saatlerinde Kafum Fuar Merkezinde başlayan grev oylaması saat 14:30’da sona erdi. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, sendika görevlisi ve büyükşehir belediyesi gözetiminde yapılan oylamada grev için ''evet'' kararı çıktı.

SANDIKTAN "EVET" ÇIKTI!

Bin 703 işçinin oy kullandığı grev oylamasında bin 528 işçi evet dedi. 165 hayır oyunun çıkığı oylamada 10 kişinin ise oyu geçersiz sayıldı. Devam eden görüşmelerde karar çıkmazsa işçiler bir ay içerisinde greve gidebilecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 16:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed Salih
Muhammed Salih - 1 ay Önce

Hayrettin Güngör bir iş yapmıyor . Tüm yetkilileri Mehmet Ertürkmen diye birine vermiş. Ertürkmen Maraş’ın ferö mütevelli heyet başkanın kuzeni. Onun dayatması ile getirilmiş. ( okay) Daha önce ziraat bankasında daire başkanı iken atılmış. Sonra Güngör bunu kendine vekil olarak getirmiş. Sıkıntılı ve soğuk bir adam. İnsanı sevmez . Maraş’ı hiç sevmez. Siyaset bu işe el atması lazım. Ana Maraş siyasetçileri bunu göze alamıyorlar. Hayretinin eş durumundan Özhasekiye yakınlığı var. Bana değmeyen yılan bin yaşasın hesabı. Bu işi ancak Ali Öztunç Meclis’te çözer.

Mahmut
Mahmut - 1 ay Önce

Mahir efendi nerde vekil seçtiğiniz uyurlar nerde arsanın kavşağını kazamayan vekil nerde nerde bunlar

ali
ali - 1 ay Önce

bi seçim olsa ozaman bu çalışanlar bunlara oyda vermez , niyeki diye sormazlarmı

Ahmet
Ahmet - 1 ay Önce

Yahu arkadaş belediyeler zaten vasıfsız adamların genelde çalıştıkları yerler.sadece torpil olsun hoooop istesin.böyle giderse masalarda 2şer 3erli oturanlar olur.valla bn belediye girince vicdanım sızlıyor ya her belediye aynısı torpillliler iş hanı gibi.ya arkadaş bide greve gitmişler yuuuuh.sayın Hayrettin başkanım çalışan çalışsın çalışmayan gitsin.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.