Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında son tango!

Kahramanmaraş büyükşehir belediyesi işçilerine ilgilendiren önemli bir görüşme olan toplu iş sözleşmesi için bugün saat 14:00'te hizmet iş sendikası ile son kez masaya oturacak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında son tango!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan işçileri yakından ilgilendiren Toplu İş Sözleşmelerinin üçüncü oturumu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası bugün yeniden masaya oturuyor.

Hizmet-İş Sendikası ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı Akbel A.Ş. şirketi arasında 29.09.2020 tarihinde başlayan ve 2841 işçiyi kapsayacak olan toplu iş sözleşmesi müzakere görüşmelerinde anlaşma sağlanamamıştı. Bu nedenle toplu iş sözleşmemde kanuni süreç olarak arabulucu safhası yapılmış ve buradan da sonuç alınamayıp, 29.01.2021 tarihinde Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün işçilere en düşük maaş alanlara tüm sosyal haklar ve ikramiye dâhil 3 bin 300 TL verilen zam teklifi de Hizmet İş sendikası tarafından kabul edilmemişti.

Hizmet İş Sendikası tarafından, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin işçilere verilen zam teklifi kabul edilmeyip greve gitme kararı alınmıştı.

Grev kararı sonrası, bugün (16.03.2021 Salı) saat 14:00'te Hizmet İş Sendikesı ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi son kez masaya oturacak. İşçileri yakından ilgilendiren toplantıda nasıl bir anlaşma çıkacak? Büyükşehir Belediyesi Hizmet İş'in zam teklifini kabul edecek mi? Anlaşma sağlanmaz ise greve gidilecek mi?

Toplantı sonrası tüm detayları Kanal Maraş'ta takip edebilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 13:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 7 ay Önce

Yine kabul edilmedi h.Güngör 2.450 askari ücretten kuruş yukarı çıkmam diyormuş Kahramanmaraştan nefret eden başkanlığı bittiğinde bir dakika bile durmam diyen birinden ne bekliyorsunuz

İşçi
İşçi - 7 ay Önce

Yine anlaşma sağlanamadı bundan sonra sağlansada kıymeti kalmadı zaten

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.