Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Danıştay'ın kararını yok mu sayıyor?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Aliya İzzetbegoviç Parkı içerisindeki kafeterya ihalesini iptal etmesi ve yerel mahkemenin iptal kararını haklı bulması, Danıştay tarafından bozulmuştu. Bunun üzerine Hakan Sulak, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nden yargı kararının uygulanmasını talep etti. Büyükşehir Belediyesi tadilat bahanesine sığınarak Danıştay'ın kararını yok saydı. Ayrıca Belediye kafeteryanın AKBEL A.Ş. tarafından işletilmesinin devamına karar verdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Danıştay'ın kararını yok mu sayıyor?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Aliya İzzetbegoviç Parkı içerisindeki kafeteryanın işletilmesine yönelik ihaleyi iptal etmesinin yankıları devam ediyor. 

Hakan Sulak'ın ihale ile aldığı Aliya İzzetbegoviç Parkı içerindeki kafeterya ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi arasında kafeterya işletmesiyle ile ilgili İdare Mahkemesi’nin verdiği karar Danıştay tarafından bozulmuş ve Kesin Karar verilmişti. Karar sonrası kafeteryanın işletmesi tekrar iş insanı Hakan Sulak'a geçmişti.

Danıştay’ın bu kararı bozmasının ardından Hakan Sulak, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne vermiş olduğu dilekçe ile yargı kararının uygulanmasını talep etti.

Danıştay'ın kararını görmezden gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ise, Hakan Sulak'ın talebine ilişkin 'her ne kadar ihalenin iptaline ilişkin karar verilmiş ise de tadilat yapılması gerektiğini' belirterek AKBEL A.Ş tarafından işletilmesinin devamına karar verdi.

İşte Belediyenin kararının tam metni; 

"Hüküm ve tasarrufu Belediyemize ait Onikişubat İlçesi Karamanlı Mahallesi 1238 ada 29 parsele isabetli Aliya İzzetbegoviç Parkı içerisindeki kafeteryanın 24.11.2020 tarihinde yapılan ihalesi ITA AMİRİNCE uygun görülmeyerek iptal edilmiştir.

İlgi a) ve b) dilekçeleriniz ile Danıştay Onüçüncü Dairesinin 2021/847 esas 2021/1922 karar no ile temyizen bozularak dava konusu işlemin iptaline karar verildiğinden, yargı kararının uygulanmasını talep etmektesiniz.

Bu bağlamda, söz konusu talepleriniz Belediyemiz Encümeninin 31/08/2021 tarih ve 2021/35-6 sayılı kararı ile yeniden değerlendirilmiş olup; "...her ne kadar ihalenin iptaline ilişkin karar verilmiş ise de kamu yararı ve hizmetin gereklerine uygun olarak söz konusu yerde tadilat yapılması gerektiğinden Akbel Toprak Ürünleri Temizlik Hizmetleri Taşımacılık Matbaa Tanıtım Basın Yayın Ajans Organizasyon İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından işletilmesine..." oybirliğiyle karar verilmiştir." denildi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2021, 15:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatırı sayılır
Hatırı sayılır - 6 gün Önce

Kim bu akbel?????

Ibrahim Yelken
Ibrahim Yelken - 5 gün Önce

Belediyeciliğin kitabını yazmış ya. Kanun nizam vız gelir diyor . Danıştay ne karar vermiş ise o geçerlidir . Uygulamayan bu gün olmaz ise yarın yargılanır.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.