Kahramanmaraş bunu konuşuyor! Erdoğan'ın tasarruf ikazları işe yaramadı!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin makam aracı Mercedes'i satıp yerine daha pahalı bir araç olan 4x4 Passat'ı alması kamuoyunda büyük tepkilere yol açtı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin üyelerine tasarruf ikazları işe yaramadığı kamuoyunun bugün en çok konuştuğu konuların başında geldi.

Kahramanmaraş bunu konuşuyor! Erdoğan'ın tasarruf ikazları işe yaramadı!
banner150

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın “2019-2021 Dönemi Yatırım Programı Hazırlıkları” ile ilgili genelgesi Resmi Gazete’de yayımlanmıştı.

Bu genelgeye göre, “2019 yılında zorunlu haller dışında kamuya taşıt alımı yapılmayacak. Tasarruf tedbirleri kapsamında zorunlu haller dışında 2019 Yılı Yatırım Programı’na yeni proje alınmayacak.” denilmişti.

Ancak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne alınan piyasa değeri 400 bin liradan fazla olan makam aracı görenleri şaşkına çevirdi.

BÖYLE TASARRUF MU OLUR?
Eski Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un kullandığı ve piyasa değeri 250 bin lira civarında değişen Mercedes’i Başkan Hayrettin Güngör’ün belediyedeki alacaklısına 210 bin TL sattığı öne sürülürken, yerine fiyatı 400 bin TL dan fazla olan Passat 4x4 alması dikkatlerden kaçmadığı gibi sosyal medyada bu konuda paylaşım üstüne paylaşım yapıldığı görüldü.

Kamuoyu adına Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan, bugün Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu kapsamında bir dilekçe yazarak "Eski Mercedes makam aracını kaç TL bedelle satıldığı? Ve Yeni alınan makam aracı olarak Wolksvagen 4x4 Passat marka makam aracının ne kadar bir bedelle alındığı veya kiralandığı hususunda, kamuoyu adına tarafıma yazılı olarak bilgi verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim." diyerek belediyeye sundu.

Kahrmanmaraş Büyükşehir Belediyesinden bu dilekçeye cevap geldiğinde kamuoyuyla paylaşılacağını belirten Karaaslan şunları söyledi: ‘’Tasarruf tasarruf diye ortalığı ayağa kaldıranlar öncelikle göreve atadığı ve hemen hemen birçoğunun Sakarya şehrinden Kahramanmaraş’a transfer edilen ancak liyakat sahibi olup olmadıkları bilinmeyen kişilerin üst derece yetkilendirilerek Belediye’ye ait AKBEL A.Ş yönetim kuruluna seçtirip Binlerce TL Huzur Hakkı almaları haberinin daha mürekkebi kurumadan bu seferde sosyal medyada bir çığ gibi paylaşılan makam aracı dedikodusu aldı başını gidiyor. Büyükşehir Başkanı Hayrettin Güngör’ün bu iddialara ivedilikle cevap vermesi gerekirken sessiz kalmaları neticesinde tüm bu iddiaların doğru olduğu ortaya çıkmaktadır. Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni olarak bugün Bilgi edinme Yasasına göre bu makam aracı ile ilgili belediyeye dilekçe verdim ve cevabı geldiğinde tüm kamuoyuyla paylaşacağım’’ dedi.

(Kaynak: Kanal Maraş)

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 13:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
M.KAAAN
M.KAAAN - 10 ay Önce

kanal MARAŞ sizinde aylık kesilmiş..

faruk personel
faruk personel - 10 ay Önce

Ben k .maras büyükşehir personelimyim bu yapilanlari fazlasiyla hak eden bir toplumuz bukadar oy verirsek ancak bukadar hakaret olur ..afiyetle yiyin efendiler size bize az bile

Taocu
Taocu - 10 ay Önce

Tasarruf baştan başlar. Geçti o iş artık.

Maraşlı Genç
Maraşlı Genç - 10 ay Önce

Olayın iç yüzünü araştırmak gerek illaki bi makam aracı olacaktır .

Hüseyin t
Hüseyin t - 10 ay Önce

E akıllılar passat nere Mercedes nere o Mercedes in parasına iki passat alınır o Mercedes lüks zırhlı Bi araçtı ne iş olsun diye haber yapıyorsunuz ayıp be

Adanalı
Adanalı @Hüseyin t - 10 ay Önce

Tamamda Hüseyin kardeşim :) Google diye birşey var dünyada. Fiyatları araştır bakalım ne kadar fiyatları. Hem tasarruf diye satııyor aracı basına böyle diyor... kanalmaraş burada yanlış bilgi paylaşmamış ki :)

Yusuf
Yusuf @Hüseyin t - 10 ay Önce

Haberi okumadan yapıştırmış sin, trol müsün sen.
Bir haberi oku sonra kendi yorumunu oku...
Az kaldı ....
Trump bir mektup daha yazacak....

Eda
Eda - 10 ay Önce

Devletin mali deniz diyen yiyor kul hakki var 80milyonun hakki kusarsiniz

cenk K
cenk K - 10 ay Önce

Aman ha başkan yavaş git ha yavaş gitt

Kemal
Kemal - 10 ay Önce

Avrupalı bize kazık attıkça yaslanın onlara. İnsana diken meselesi. İsterse bedava olsun niye almanın arabasını alıyorsun kardeşim, ondan sonra yok avrupalı ermeni tasarısı yayınladı, yok efendim barış pınarına karşı çıktı, yok yaptırım yaptı diye ağlıyorsunuz. Japonun arabası poponuzumu acıtıyor. Adamlar gerçekten bizi seviyor . Bir cacık olmaz bizim milletten.


SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.