Kahramanmaraş'a kritik uyarı! Kuvvetli geliyor...

Kahramanmaraşlılar için son dakika uyarısı! Meteoroloji'den yapılan son açıklamaya göre bugün Kahramanmaraş'ta sağanak yağış bekleniyor.

Kahramanmaraş'a kritik uyarı! Kuvvetli geliyor...
banner150

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre Kahramanmaraş ve Bölge geneli; Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağışlı olması tahmin edilmektedir. Yağışların kıyı kesimlerde sağanak yağmur, iç kesimlerde yağmur yer yer karla karışık yağmur şeklinde olması beklenmektedir. Beklenen yağışların Mersin'in doğu kesimleri (Silifke, Erdemli, Mersin ve Tarsus) ile Karataş çevrelerinde yer yer kuvvetli olması tahmin edilmektedir. 

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların yağışla birlikte 3 ila 6 derece azalacağı tahmin edilmektedir.

RÜZGAR: Rüzgarın doğu ve kuzeydoğu yönlerden orta yer yer kuvvetli, Hatay'ın batı kesimleri ile Osmaniye çevrelerinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Hatay'ın batı ilçeleri (Antakya, Yayladağı, Samandağ, İskenderun, Arsuz, Payas, Belen, Dörtyol ve Erzin) ile Osmaniye’nin güney kesimlerinde (Osmaniye, Toprakkale, Hasanbeyli, Düziçi ve Bahçe) doğulu yönlerden aralıklarla kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/sa, zaman zaman 90 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın akşam saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

DENİZLERİMİZDE FIRTINA UYARISI: Orta ve Doğu Akdeniz açıkları ile Hatay kıyılarında rüzgârın gece saatlerine kadar doğu ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/sa) fırtına, zaman zaman 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizcilerimiz olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizcilerimiz olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.


 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 08:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.