Kahramanmaraş'a İstanbul'dan 30 bin civarında Suriyeli mülteci geliyor

Hükümetin son günlerde aldığı karar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıkladığı üzere İstanbul'daki kayıtsız Suriye uyruklu yabancıların kayıtlı oldukları illere gönderileceği belirtilmişti. İstanbul Valiliği'de, İstanbul'da kaydı olmayan (diğer illere kayıtlı) Suriye uyruklu yabancıların, kayıtlı bulundukları illere geri dönmeleri için 20 Ağustos 2019 tarihine kadar süre vermişti. Kahramanmaraş'a gelecek olan Suriye uyruklu yabancıların ise 30 bin civarında olduğu bilgisine ulaşıldı.

Kahramanmaraş'a İstanbul'dan 30 bin civarında Suriyeli mülteci geliyor
banner150

Kahramanmaraş'ta ise resmi kayıtlı olan 89 bin, kayıtlı olmayan ise 40 bin civarında Suriyeli mülteci olduğu biliniyor.

Kanal Maraş istihbarat servisinin aldığı bilgiye göre, Kahramanmaraş'a İstanbul'dan gelecek olan Suriyeli mülteci sayısının 30 bin civarında olacağı öğrenildi. Buna göre Kahramanmaraş'ta tahmini 200 bin civarında Suriye uyruklu yabancıların olacağı ortaya çıktı.

ŞEHİR MERKEZİNDE Mİ YOKSA GEÇİCİ KORUNMA MERKEZİNDE Mİ KONAKLAYACAKLAR?

Kahramanmaraş'a gelecek olan 30 bin suriyeli mültecilerin şehir merkezinde mi yoksa geçici korunma merkezinde mi konaklayacakları bilinmiyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yarın Kahramanmaraş'a geleceği ve Kahramanmaraş valiliği basın müdürlüğünün açıklamış olduğu bilgiye göre, Kahramanmaş Geçici Korunma Merkezi'ne ziyaret yapacağı bildirildi.

Kahramanmaraş kamuoyu ise İstanbul'dan gelecek olan 30 bin Suriyeli mültecilerin nereye konuşlandırılacağını merak ediyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2019, 21:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Azad Yılmaz
Azad Yılmaz - 9 ay Önce

Defolup Gitsinler suriyeye Güzelim Maraşımı kirlettikleri yeter..

Hasan akdağ
Hasan akdağ - 9 ay Önce

Artık biz mülteci olduk yazıklar olsun akp bitti benim nazarımda

Murat Kuru
Murat Kuru - 9 ay Önce

Kahramanmaraş'ta Suriyeli serefsizleri istemiyoruz. İsteyenler evine alsın.

Yalçın KASIMOGLU
Yalçın KASIMOGLU - 9 ay Önce

200 bin suriyeli dünyada mülteci suriyelilerin toplamı bile Bu kadar deil. Avruba 165 tane suriyeliyi bile 4 ülkeye zor dagitdi. Bizki maraş a 200 bin suriyeli. Allah bizim sonumuzu hayır EYLESİN. Bir maraş olaylarının fitilini ateşlemek içinmi bunlar buraya gönderiliyor. Yazık bize bu vekillere ne iş yapıyolar kimsenin sesi çıkmıyor suriyeli istemiyoruz desekde sesimizi duyan yok zaten yollayın maraş hepsine yeter.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.