İyi Partili Çabukel'den AK Partili Cahit Özkan hakkında suç duyurusu!

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Avukat Ahmet Çabukel ile partililer, Kahramanmaraş Adliyesi’ne gelerek bir televizyon programında, "İyi Parti’yi FETÖ kurdurttu” diyen AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu. Çabukel, "İYİ Partimize atılan iftiralar artık hedefinin çok üstündedir, hedefini şaşırmıştır" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, katıldığı bir TV programında, İyi Parti’nin FETÖ tarafından kurdurulduğunu iddia etmişti. Özkan’ın bu iddiası üzerine, İyi Partililer; Türkiye genelinde adliyelere giderek Özkan hakkında suç duyurusunda bulunmaya başladı.

Ahmet Çabukel, bugün partililerle birlikte Kahramanmaraş Adliyesi'ne giderek, AKP'li Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu. Çabukel, suç duyurusu dilekçesini Cumhuriyet Başsavcılığı'na vermeden önce Kahramanmaraş Adliyesi önünde bir açıklama yaptı. Çabukel, şunları söyledi:

"Bugün burada toplanma nedenimiz; İYİ Parti Genel Başkanımıza, İYİ Parti Kurumsal Kimliğimize, İYİ Parti İl ve İlçe teşkilatlarına, İYİ Parti'ye gönül veren tüm vatandaşlarımıza, İYİ Parti'ye oy veren ve oy vermeyi düşünen tüm vatandaşlarımıza karşı yapılan hakaret, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik, aşağılama ve iftira suçlarından dolayı AK Parti Grup Başkanvekili sayın Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulunmaya geldik. İYİ Partimiz kurulduğu günden bu güne kadar iftiraların tamamıyla öyle ya da böyle mücadele etmiştir. İYİ Partimize atılan iftiralar artık hedefinin çok üstündedir, hedefini şaşırmıştır. Çünkü biz İYİ Partililer olarak her zaman halkı düşünen, vatandaşı düşünen, milleti düşünen, devletimizi düşünen ve üniter yapımızı düşünen bir konumdayız. Amacımız milletimize ve devletimize her zaman hizmet etmektir. Bu amaç ve bu gaye için kurulduk.

Kurulduğumuz günden bu güne kadar da bu gayede çalışmaya hem il başkanlığımız hem ilçe başkanlıklarımız hem genel idare kurullarımız hem milletvekillerimiz hem genel başkan yardımcılarımız, genel başkanımız ve partimize gönül veren herkes aynı gaye içinde, aynı amaçla hizmet etmeye devam etmektedir. 

İŞTE ASIL FETÖ'CÜ BU ŞAHISLAR

Bu kendisine milletvekili diyen Cahit Özkan, maalesef bu iftirayı atan zat bugün AK Parti'nin grup başkanvekilidir. Bir siyasi partinin grup başkanvekilinin, başka bir siyasi partiye bu denli iftira atması, halkı alenen tahrik ederek kin ve düşmanlığa tahrik etmesi inanın bize hepimizin canını yakmaktadır. Biz bugüne kadar kendimizi çalışmalarımızla savunduk, duruşumuzla savunduk, düşüncelerimizle ve yapmak istediklerimizle savunduk, ancak bu amacını aşan iftiraları kabul etmiyoruz. Sayın Cahit Özkan, hatırlarsanız Ergenekon ve Balyoz operasyonlarında yani FETÖ'nün kumpas operasyonlarında Fethullah Gülen Cemaati'ni nasıl övmüştü. Hani demişti ya 'Olur mu canım, Fethullah Gülen hoca efendi hazretlerinden terör örgütü mü çıkarmaya çalışıyorsunuz' demişti bu zat. İşte aynı zat bugün başka türlü saldırıyor. İşte asıl FETÖ'cü bu şahıslar. İftirayı atıp başkalarını zan altında bırakarak kendilerine siyasi amaç, siyasi gaye, siyasi çıkar ve siyasi rant elde etmeye çalışan bu şahıslara artık prim vermeyeceğiz.

Bugün Genel Başkanımız bir söz verdi. Cahit Özkan'ın geçmişini öyle bir deşeceğiz ki kazmayla kürekle deşeceğiz, onun bütün kirli çamaşırlarını ortaya dökeceğiz. Hangi terör örgütüne ne kadar yakın olduğunu herkese göstereceğiz. İYİ Partimiz hatırlarsınız belki defalarca kez FETÖ'nün siyasi ayağı araştırılsın diye genelge verdi. FETÖ'nün kahvehane ayağını araştırdılar, okul ayağını araştırdılar, sokaktaki çöpçü ayağını araştırdılar, dilenci ayağını araştırdılar, her ayağını araştırdılar fakat maalesef siyasi yapısı, durumu araştırılsın önergemiz AK Parti ve MHP oylarıyla defalarca kez reddedildi.

DEVLET KALICIDIR, DEVLETİ YÖNETENLER GİDİCİDİR

Biz Genel Başkanımızın yürüdüğü bu yolda İYİ Partimizin bütün kurumsal kimlikleriyle yürümüş olduğu bu yolda yürümekten gurur duyuyoruz ve her zaman da gurur duyacağız. Tek bir hedefimiz vardır o da Türkiye Cumhuriyeti'nin gelecekte daha da büyümesi, ilelebet payidar olması ve hak ettiğimiz münhasır medeniyetler seviyesine kavuşmasını sağlamaktır. Devlet kalıcıdır, devleti yönetenler gidicidir. Bakınız, çok basit bir şey söyleyelim, bir ülkeyi yöneten şahıs eğer o ülkeden gittiğinde o ülke çöküyor, o ülke batıyor, o ülke zor duruma düşüyor, o ülke sıkıntıya düşüyor gibi cümleler duyuyorsanız bilin ki o şahıs ülkeyi yönetemiyordur.

Bakınız geçmişten örnek verelim Fatih Sultan Mehmet Han, Osmanlı İmparatorluğu'ndan gittiğinde nasıl bir ülke bırakmıştı? Bugün hala onu konuşuyoruz değil mi? Bakın, bugün Yavuz Sultan Selim Hükümdarlığı bıraktığında nasıl bir ülke bırakmıştı hala onu konuşuyoruz değil mi? Fakat ülkeyi yönettiklerini söyleyenler fakat fiiliyatta ülkeyi yönetemeyenler ülkemizi terk ettiklerinde kendilerince bitap düşmüş ve her şeyiyle yok olmuş bir ülke bulacaklarını söylüyorlar. Buradan AK Parti'ye oy vermiş, gönül vermiş değerli vatandaşlarımıza sesleniyorum. Bakınız bir yönetici o ülkeyi terk ettiğinde o ülke zor duruma düşecekse o ülke yaşanamayacak bir hale gelmişse o ülke yönetilememiş bir ülkedir. Bu nedenle iradecilerin, yöneticilerin, siyasi partilerin, iktidarların bir an önce değişmesi gerekmektedir. Kadrosuyla her türlü durumu kendine hazırlamış, iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemle Türkiye Cumhuriyeti'ni nasıl yönetileceğini açıkça herkese deklare etmiş, ekonomi anlayışıyla, artaganla, bolluk bereket sistemiyle ülkeyi nasıl refaha çıkaracağını herkese söylemiş bir siyasi partinin temsilcisinin temsilcileri olarak söylüyoruz. Biz ülkeyi en iyi şekilde yönetmeye hazırı, buna karşı çıkacak, bunu durduracak hiçbir güç göremiyoruz. Çünkü şuna inanıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan vatandaşlarımız istediği zaman o masaya yumruğunu vurur, her türlü iktidarı her zaman değiştirebilir."

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2021, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.