İşte Kahramanmaraş'ta bayram öncesi Pazar fiyatları...

Havaların iyice ısınmasıyla tezgahlarda hareketlilik başladı. Hükumet tarafından zamların arkası kesilmezken, bu zamlar sebze ve meyve ürünlerini de etkiledi mi? Bu hafta Dulkadiroğlu İlçesine bağlı Sakarya Mahallesi'nde Perşembe günü kurulan pazardaki fiyatlar ne durumda... İşte pazardaki son durum.

Yaklaşan Kurban Bayramı ile pazarlar canlanırken, Kahramanmaraş'taki pazar fiyatlarındaki düşüş kimi vatandaşı sevindirse de kimi vatandaşlar fiyatları hala yüksek buluyor. Fiyatların makul olmadığını söyleyen vatandaş dertli.

Fiyatların günümüz şartlarına göre iyi olduğunu savunan esnaf vatandaşla bir türlü anlaşamıyor. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar "Eskiye nazaran fiyatlar düştü ama yine yeterli değil. " ifadelerini kullanıyorlar.

Pazarcılarda ise durum tam tersi. Vatandaşlardan gelen tepkileri haksız bulan pazar esnafı "Fiyatlar olması gerektiği gibi. Fiyatlar çok fazla değişmeyecek, bu sezonu böyle bitiririz gibi görünüyor" dediler.

Görünen o ki günümüz şartlarında ne vatandaş ne de esnaf beklediğini alamıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 18:23
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.