İnfaz düzenlemesiyle Kahramanmaraş'tan kaç kişi tahliye olacak?

İnfaz Düzenlemesi gece Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. İnfaz düzenlemesi ile birlikte 90 bin kişi cezaevlerinden ayrılacak. Kahramanmaraş'ta ise yaklaşık bin 400 kişinin cezaevlerinden ayrılma işlemlerinin başladığı bildirildi.

İnfaz düzenlemesiyle Kahramanmaraş'tan kaç kişi tahliye olacak?
banner150

TBMM'de geçtikten sonra  gece Resmi Gazete'de yayınlanarak yasalaşan infaz düzenlemesiyle Türkiye’de kapalı ceza infaz kurumlarından 15 bin, açık ceza infaz kurumlarından ise 30 bin kişi tahliye edilecek. Adalet Bakanlığı cezaevlerinden tahliye edileceklerle ilgili yaptığı bilgilendirmede, “ Tahmini olarak kapalı ceza infaz kurumlarından 15.000 kişi, açık ceza infaz kurumlarından 30.000 kişinin tahliye edilmesi beklenmektedir."

45 BİN KİŞİ İZNE AYRILACAK
Adalet Bakanlığı, ayrıca açık cezaevlerinde bulunan ve koronavirüs tedbirleri kapsamında izne ayrılacak kişi sayısında da "Koronavirüs tedbirleri kapsamında açık ceza infaz kurumlarındaki yaklaşık 45 bin kişi de izne ayrılacak" ifadelerine yer verdi.

KAHRAMANMARAŞ'TAKİ SAYI
İnfaz Yasası ile birlikte Türkiye’de yaklaşık 45 bini izinli, 90 bin kişi cezaevlerinde ayrılacakken Kahramanmaraş'taki rakamlarda hemen hemen netleşmeye başladı. Kahramanmaraş'ta ise yasadan bin 400 kişinin faydalandığı belirtildi. 

E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Türkoğlu Kampüs 1 ve 2 Nolu L Tipi Ceza İnfaz Kurumlarının güzergahında polis ve jandarma ekiplerince güvenlik noktaları oluşturuldu.

Cezaevlerine sevk edilen otobüslere bindirilen hükümlüler, cezaevinden ayrılmaya başladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.