İl Emniyet Müdürü Doğan İnci 23 Nisan nedeniyle koltuğunu devretti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Doğan İnci koltuğu 4. Sınıf öğrencisi Hasan Emre Bilal'a devretti.

İl Emniyet Müdürü Doğan İnci 23 Nisan nedeniyle koltuğunu devretti
banner150

Kahramanmaraş'ta İl Emniyet Müdürü Doğan İnci'nin yerine temsili olarak geçen ilkokul öğrencisi Hasan Emre Bilal, telsizle, tüm birimlere anons ederek okul önleri ve çevrelerinde tedbir alınması talimatını verdi. Ziyaret eden diğer öğrenciler de kısa süreliğine de olsa müdürlük yapmanın sevincini yaşadı. 

23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı  kapsamında  Atatürk ilkokulu öğrencilerinden Hasan Emre Bilal beraberinde öğretmeni Mustafa Kandeğer , Okul Müdürü Coşkun Demirören, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt'la birlikte   İl Emniyet Müdürü Doğan İnci'yi ziyaret etti. Bilal, Emniyet Müdürü İnci'ye çiçek verdi, ardından da  müdürlük görevini temsili olarak devralıp koltuğa oturdu.

Temsili olarak Emniyet Müdürü olan Hasan Emre Bilal konuşmasında,"Öncelikle hepiniz hoşgeldiniz. İlk olarak makamın asıl sahibi Sayın İl Emniyet Müdürü Doğan İnci Bey'e bana bu makama oturma fırsatı verdiği için teşekkür  ederim. Bildiğiniz üzere bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Şuan içimde büyük bir gurur ve mutluluk yaşıyorum. Çünkü şehrimizin dört bir yanında yaşayan çocukları temsil ediyorum. Temsil ettiğim tüm çocuklar adına bize bu kutlu günü hediye eden Mustafa Kemal Atatürk'e şükranlarımı sunuyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada ilk ve tek çocuk bayramıdır. Bu özel gün biz çocuklar için bir bayram, dünya çocukları ile aramızdaki dostluk köprüsüdür. Dili, dini, ırkı ve cinsiyeti ne olursa olsun güven ve barış içinde yaşayıp eğitim almak her çocuğun hakkıdır. Özellikle görev başında tek amaçları bizlerin daha güvenli bir ortamda yaşamasını sağlamak ve bizleri korumak olan Türk Polis Teşkilatı'nın değerli Şehitlerine de Allah'tan rahmet diliyor, şehitlerimizin geride kalan çocuklarının da bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Yine ülkelerindeki savaştan kaçıp bizlere sığınan Suriyeli çocukların da bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı halkımıza ve tüm dünya çocuklarına kutlu olsun" dedi.

 Eline telsizi aldı talimat verdi 

Ardından eline telsizi alan Bilal, "Ben Atatürk İlkokulu öğrencilerinden yeni İl Emniyet Müdürünüz Hasan Emre Bilal, Öncelikle hem sizlerin hem de çocuklarınızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını en samimi duygularımla kutluyorum, sizlere talimatımdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramının kutlandığı tüm okullarda öğrencilerin bayramı daha coşkulu bir şekilde kutlayabilmeleri için okul önleri ve çevrelerinde gerekli tedbirleri almanızdır. Hepinize teşekkür eder iyi görevler dilerim"ifadelerini kullandı. 

23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan  İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, geleceğin teminatı olan çocukların huzuru için 24 saat aralıksız olarak görevlerini özveriyle yerine getirmeyi sürdüreceklerini söyleyerek, çocukların bayramını kutladı.

Talimat sonrasında tüm birimlerin okul çevresinde görev aldığı belirtildi.

Diğer öğrencilerde temsili müdür oldu 

23 Nisan nedeniyle Emniyet Müdürü İnci’yi, Özel Kipas Eğitim kurumlarından gelen öğrenciler Lütfi Bildirici, Elif Güler İnci, Erva Kurt ve Emine Bildirici ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Emniyet Müdürü İnci, 4 öğrenciye’de sırasıyla makamını teslim etti. Müdür makamına geçen öğrenciler, okulların önünde güvenlik önlemi ve bekçi devriyesi istedi. 
 Ziyarette öğrencilerle yakından ilgilenip sohbet eden Emniyet Müdürü İnci, çocuklara da günün anısına çeşitli hediyeler verdi.

Öğrenciler son olarak Yunus Timlerinin  motorlarına bindi.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.