İdlip'te şehit olan Kahramanmaraş şehidinin naaşı memleketine getirildi

Suriye'de rejim güçlerinin hava saldırısı sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ahmet Saygılı'nın (23) naaşı memleketi Kahramanmaraş´a getirildi.

Hatay'dan askeri uçakla Kahramanmaraş Havaalanı'na aynı bölgede görev yapan kardeşiyle birlikte getirilen şehit Ahmet Saygılı'yı baba Hüseyin Saygılı, anne Ayşe Saygılı ile kardeşleri, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Emin Terzioğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar karşıladı.

Şehidin naaşı askeri uçaktan askerlerin omzunda indirilerek cenaze aracına taşındı. Naaşın araca konulmasının ardından baba Hüseyin Saygılı, oğullarıyla birlikte vakur bir duruş sergiledi. Necip Fazıl Şehir Hastanesi Morgu'na götürüldü.

Şehit Ahmet Saygılı'nın naaşı yarın öğle namazından sonra Türkoğlu ilçesi Beyoğlu mahallesi Bahçelievler Camiinde kılınacak namazın ve yapılacak törenin ardından Asri Mezarlığına defnedilecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2020, 00:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.