Hem hizmet yapmıyorsun, Hem de şiir kimin bilmiyorsun?

Tarihçi Yazar Ali Gemci, herkesin Necip Fazıla Ait olduğunu sandığı: “Bir nar ağacı var, bir de darağacı. Namerde nar düştü, yiğide darağacı" sözünün Azeri şair Akif Samed’e ait olduğunu iddia etti. Gemci, KMBBB Güngör tarafından paylaşılmasına ise ateş püskürdü.

Hem hizmet yapmıyorsun, Hem de şiir kimin bilmiyorsun?
banner150

Yapamadığı hizmetler ile Kahramanmaraş kamuoyunun yakından takibe aldığı Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, şiirin başkenti olma unvanını elinde bulunduran Kahramanmaraş’a yakışmayacak bir paylaşımda bulundu. Aslen Azeri şair Akif Samed’e ait olduğu öne sürülen “Bir nar ağacı var, bir de darağacı. Namerde nar düştü, yiğide darağacı" sözünü paylaşmasına Kahramanmaraşlı Tarihçi Yazar Ali Gemci sert tepki gösterdi.

Gemci: “Bizim belediye başkanımız öyle küçük bir memleketin yöneticisi değil. İddiası olan, Edebiyatta, şiirde iddiası olan bir memleketin belediye başkanı. Araştırmadan, öyle gelişi güzel paylaşım yapamaz. Yaparsa herkes ona güler. Burada bahsi geçen söz Azeri şair Akif Samed'e ait. İnternet kaynakları da bunun böyle olduğunu doğruluyor. Ben şahsım adına Sayın Güngör’ü uyarmak istiyorum. Hatta bu sözü kim paylaşıyorsa onu uyarmak istiyorum. Söz Azeri şaire ait”  dedi

SİZE YAKIŞMADI

Kahramanmaraş’ın dışarıdan algısının da kötü olduğuna değinen Tarihçi Yazar Ali Gemci: “Kendisini ve ekibini uyarmıştık. Dışarıdan algımızı düzeltmek için edebi eserlere daha çok önem verelim diye. Malum havasından mı? Veya suyundan mı? Bilinmez Kahramanmaraş’ta çokça şair var. Bunu kullanalım diye. Ama maalesef kibir dağlarını geçemediğimiz birisine ne söyleyebiliriz ki. Bir an önce en azından yapacağı paylaşımların kime ait olduğunu bilmesi kendi açısından daha iyi olur” şeklinde konuştu

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 08:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 1 ay Önce

https://twitter.com/mahirunal/status/868482398354329600?s=20

2017 yılında mahir ünal da necip fazıl diye belirtmiş twitter paylaşımında.
Doğrusu nedir acaba

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.