Hayrettin Güngör: Bu sene Tekke'de mutlaka hatırı sayılır konut yapacağız!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Grup Başkanı Mahir Ünal ve AK Parti İl Başkanı Av.Fırat Görgel ile birlikte yerel bir tv kanalındaki programda Tekke'de devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yerel bir kanalda katıldığı programda il genelinde yürütülen çalışmaları anlattılar.

Güngör, Tekke Kentsel Dönüşüm Projesi, Kapalı Çarşı Cephe İyileştirme Çalışması, Valilik Meydanı ve Önsen Köprüsü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Güngör'ün, Tekke Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında yapmış olduğu açıklama aynen şu şekilde:

"TEKKE'DE HATIRI SAYILIR KONUT YAPACAĞIZ"
"Tekke ile ilgili biraz daha bilgi vermem gerekirse; Tekke'nin ilk etapta 1000 konutluk dönüşümünde uzlaşmada Yüzde 50 civarına geldik. Bu rezerv konutlar yükseliyor. Önsen'de 434 konut Saçaklızade de 200 konut şu an devam ediyor. Hatta Saçaklızade de ki bizim belediye olarak yaptığımız 100 konutu bitirdik şu an, tapu işlemleri devam ediyor. Öyle tahmin ediyorum ki bir aya kalmaz onları hak sahiplerini yerleştirmiş olacağız. Diğer hak sahipleri de anlaşmaları nasıl olursa bakanlığımız ister bedelin al ister oradan al bulunduğun yerden, ister Saçaklızade'den isterseniz bakın projeden de bazı görseller o projeyi revize ediyoruz Tekke'den istersen de Kurtlardan konu teklif edecek bunların hangisini istiyorlarsa hiçbir akla rızail olmadan bunları verilecek. Altını çizerek şunu söylemek istiyorum; Bu sene Tekke'de, Yusuflar'da mutlaka hatırı sayılır bir konut yapacağız. Yüksek olmayan yatay mimariye geleneksel mimarimizde de, Kapalı Çarşı'nın süliyetine uygun bir yapı İnşallah yapmış olacağız." şeklinde konuşurken Kahramanmaraş halkının ''yapamaz, proje daha onaylı değil'' diye heryerde konuştuğu biliniyor. Bakalım yıl sonuna kadar Hayrettin Güngör bu söyleminde doğru çıkacak mı?

YA YAPAMAZSAN?

Tekke Mahallesi sakinlerinden bazı kişiler ise Hayrettin Güngör'ün açıklamasına karşılık Whatsaap ihbar hattımıza gönderdiği mesajlarda; ''Allah aşkına yıllardır biz avutuluyoruz. Bu yıl hatırı sayılır bir konut yapacağız diyen Büyükşehir Başkanı daha projenin onaylandığını bile söylemiyor. Bakanlığa devredilmiş olan bir yerin projesini Bakanlık yapacak. Proje bitmeden yıl sonuna şurada 6 ay kalmış ve ulucami karşısındaki tüm işyerleri ve evlerde hala oturuluyor. Nasıl bu sene hatırı sayılır konut yapacağız diyebiliyor. Göreve geldiğinde de 3 ay içerisinde Tekke'ye başlayacağını söylemişti. İki buçuk sene geçti. Şimdi de bu sene hatırı sayılır konut yapacağız diyor. Aklımızla dalga geçmeyin. Ya yapamazsan?'' gibi mesajların yazılıp gönderildiği görüldü. 

AK PARTİ'NİN 3 ÖNEMLİ İSMİNİ SEYREDEN CANLI YAYINDA İZLEYİCİ SAYISI DÜŞÜNDÜRDÜ

AK Parti'nin 3 önemli isminin Yerel TV'nin sosyal medyada verilen canlı yayınında izleyici sayısının azlığı dikkatlerden kaçmadı. AK Parti'nin kalesi olarak bilinen Kahramanmaraş'ta ve bu canlı yayını her üç ismin de kendi gruplarında paylaşmasına rağmen izleyici sayısında çok cılız kalmasına yapılan yorumlarda ise; ''AK Parti'de bir şeyler doğru gitmiyor. Bir an önce halka inmeliler. Halktan kopuldu. Sevgisizlik diz boyu. Herkesle kavgalılar'' söylemlerine maruz kaldığı görüldü.

VALİLİK MEYDANI (ÖZEL İDARE BİNASI YIKIMI)

Kurban Bayramına kadar Özel İdaredeki işyerlerinin boşaltılması için süre verdiklerini söyleyen Güngör, buranın yıkımına başlanacağını söyledi. Halk arasında ''hem Özel İdare binası yıkılacak hem de Tekke Kentsel dönüşüm adı altında hatırı sayılır bir konut yapılacak. Tekkenin hafriyatları nerden gidecek? Konut yapımına nerden başlanacak? 40 dönüm Valilik meydan projesi kaç liraya mal olacak? Büyükşehir Belediyesi kaç yıl borçlanacak?'' konuşulurken ''Mahir Ünal'ın aylar sonra kentte gelip yerel basınla bir asraya gelip bir basın toplantısı yapmadan ilk defa 3 isimle canlı yayına çıkması'' manidar bulundu.  

 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 15:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
cafer
cafer - 2 ay Önce

Hayrettin KMaraşın 18 eski mah suyu asbesli boru 2010 yılında saglıga zararlı olduğu için yasaklanmış sen bu asbesli su borularını ne zaman değiştireceksin su fiyatlarını maışına kendine göre ayarlamışsın inan zemzem den pahalı harkes senin gibi 50 60 binlira geliri yok evlere 200 300 lira su parası geliyor herkes senin maışın ve huzur hakların kadar para alamıyor

Türkcan
Türkcan - 2 ay Önce

Hayrettin Güngör ben senin KMaraşlının hayrına bir iş yapacağına inanmıyorum kusura bakma sen bu çapta ve vizyonda bir insan degilsin

Tunç
Tunç - 2 ay Önce

Hayrettin KMaraşlı sana küstü sen ağazınla kuş kapsan sana o yok AKP ve Reyisi seviyorsan bırak git belki gelen güzel bir insan belki toparlar sen oldugun müddet sana oy veren olmaz görevinin yarısı bitti Kmaraşa bir çivi çakmadın Allah da sana yardım yapmaz sen gariban işçilere zulüm yaptın

Mahmut
Mahmut - 2 ay Önce

Yapacağız cak cuk cuk ancak sen önce arsan kavşağını bitir hele oraya bakarık mahircik

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.