Gürbüz Saltaş: Benim Türkoğlu'ndan gitmem için elinden geleni yapan Milletvekili Habibe Hanım...

Kahramanmaraş Türkoğlu'ndan Denizli Acıpayam ilçesi Kaymakamlığına görevlendirilen Gürbüz Saltaş, hakkında çıkan ''sürüldü'' iddiaları Kahramanmaraş gündemine bomba gibi düşmüştü. Kaymakam Saltaş, konu hakkında sosyal medyadan yaptığı yeni açıklamada; AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal tarafından sürgün edildiği iddiaları doğruladı.

Gürbüz Saltaş: Benim Türkoğlu'ndan gitmem için elinden geleni yapan Milletvekili Habibe Hanım...

Kahramanmaraşın Türkoğlu ilçesinde kaymakamlık görevini sürdürürken, Denizli'nin Acıpayam ilçesi Kaymakamlığına görevlendirilen Gürbüz Saltaş; sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal tarafından sürgün edildiğini'' ifade etti.

"MİLLETVEKİLİNİN SERASINI KAPATTIRDIĞIM İÇİN SÜRGÜN EDİLDİM"

Bir Milletvekilinin kardeşinin merasını kapattırdığı için, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habine Öçal tarafından sürgün edildiğini açıklayan Gürbüz Saltaş ''Benim Türkoğlu'ndan gitmem için elinden geleni yapan Milletvekili Habibe Hanım elbette amacına ulaşmıştır.'' dedi.

"GİTMEM İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPAN HABİBE HANIM"

"Kıymetli hizmet ekmekte onur, şeref duyduğum Türkoğlu Hemşerilerim görev yaptığım süre içerisinde hiç bir zaman Kul hakkı, yetim hakkı yedirttirmedim. Benim sürgüne gönderme iddiaları doğrudur, fakat bir Milletvekilinin kardeşinin serasını kapattırdığım için Benim Türkoğlu'ndan gitmem için elinden geleni yapan Milletvekili Habibe Hanım elbette amacına ulaşmıştır.

"İKİ CİHANDA ELLERİM YAKALARINDADIR"

Bir yerde yanlışlık haksızlık varsa elbette müdahale etmem gerekiyordu... Müdahale ettim ve sonucuna katlandım. Şahsımın ve ailemin huzurunu bozanların iki cihanda ellerim yakalarındadır. Benim eşim bu sıkıntıları beraber yaşarken hamile idi zor süreçlerden geçtik. Şu anda Kaymakamlık görevimi başka bir şehirde yapıyorum. Kısmet olursa bayramdan sonra sizlerle bir araya geleceğim... Hepinizi rabbime emanet ediyorum." ifadelerini kullandı.

HABİBE ÖÇAL TAZMİNAT DAVASI AÇMIŞTI

Türkoğlu eski kaymakamı Gürbüz Saltaş'ı sürgün ettirdiği iddia edilerek köşe yazısı yazan Kanal Maraş Genel yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan hakkında manevi tazminat davası açan AK Parti Milletvekili Habibe Öçal, Kaymakam Gürbüz Saltaş tarafından sosyal medya hesabından yaptığı sert açıklamaya nasıl bir cevap vereceği ve dava açtığı Mustafa Karaaslan'dan Özür dileyip dilemeyeceği kamuoyu tarafındanda merak edilirken konu hakkında konuşan Karaaslan; ''Biz hiç bir zaman afaki haber veya köşe yazısı yazmayız. Hele hele bilgisiz ve belgesiz hiç yazmayız. Konu hakkında yaptığım araştırmada Kaymakam Gürbüz Saltaş'ı kardeşinin merasını kapattırdığı için sürgün ettirdiğini iddia olarak dile getirdik ve Habibe Öçal bizim doğru yaptığımız yazı ve haber içeriğini yalanlamak bir yana herhangi bir açıklama bile yapmamış, Kaymakam Gürbüz'e zoraki açıklama yaptırıldığını dile getirmiş ve onu da haber yapmıştık. Gerçekler er yada geç çıkar. Habibe Öçal'ın şimdi yüzü kızaracakmı bilmiyorum ama bu şehrin Milletvekili olarak kardeşine ayrıcalık yapan ve sırf kardeşi için bir Kaymakamı sürdüren bir milletvekilinden bu şehre hayır gelmez diyorum. Tazminat davası açarak bizi yalancılıkla ve kişilik haklarına saldırı olduğunu beyan ederek suçlayan Habibe Öçal'a şimdi biz tazminat davası açacağız. Öyle Habibe Öçal'ın Ankara da açtığı gibi değil, kendi şehrimizde yani Kahramanmaraş'ta açacağız.''

Milletvekili Habibe Öçal'ın bu paylaşıma ne gibi bir açıklama yapacağı kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

İşte Kaymakam Gürbüz Saltaş'ın kendi sosyal medya hesabından yaptığı o açıklama:


 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2021, 08:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehter Başı
Mehter Başı - 2 hafta Önce

Mustafa bey Habibe hanımın size açtığı tazminat davasını geri çekmesi ve Kaymakam beye tazminat davası açması lazim (tazminat konusu: sen yurek mi yedin)

Nuri zeybek
Nuri zeybek - 2 hafta Önce

Bir vatandaş olarak sizi yakınen tanıyoruz hizmetlerinizden çok memnunduk rabbim sizi bu durma düşürenleri genel Başkanımız sayın Cumhurbaşkanı inşAllah okur görür müdahale eder bu tip vekiller zarar veriyor partiye umarım gereken yapılır verilen yanlış karardan dönülür ✋

Ökkeş
Ökkeş - 2 hafta Önce

Senide bu şehirden sürgün etseler nne güzel olur

Mahmut
Mahmut - 2 hafta Önce

Yazıklar olsun diyorum şu insanlarıda vekil ettiniz ya rezilliğe bak her yer bataklık gibi kokuşmuş

yazıklar olsun
yazıklar olsun - 2 hafta Önce

yazıklar olsun kaymakam beyin yanına yaklaşamayacak cv de olan insanlar vekil olursa sonuç bu

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.