Göksun Esenköy mahalle sakinlerinden tepki

Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi Esenköy Mahalle sakinleri, Kardan Kapanan Yollarının buz pistine dönmesi nedeniyle 'Göksun belediyesi nerede acaba, iş makinaları illaki kaza olunca mı gelecekler' serzenişinde bulundular.

Göksun Esenköy mahalle sakinlerinden tepki

Kahramanmaraş Göksun ilçesinin Esenköy Mahallesi yağan Kar Yağışı Sonucu yollarının buz pistine döndüğünü ve Göksun Belediyesinin hiçbir şekilde bu yolun ulaşıma açılması için çalışma yapmadığını çocuklarının okullara giderken düştüğünü ve yolun kar ve buzlarının temizlenmemesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

Göksun ilçesine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta olan Esenköy Mahallesi sakinleri, "Çocukların gittiği okul mahallenin alt tarafında ve araçlarımıza zincir takarak çocuklarımızı okula götürmeye çalışıyoruz. Kaç defa belediyeyi aradık ancak lütfedip bir greyder göndermediler" dediler.

Köy muhtarı Hacı Söyler, "Mahallenin Göksun ilçesine 30 kilometre uzaklıkta olması nedeniyle ilgilenilmediğini, Allah göstermesin bir hasta olsa buzlanmış yol nedeniyle götüremeyeceklerini, Belediyeyi kaç defa aradığını, bir greyder gönderilmesinin çok zor mu olduğunu, yollarımızın açılması, sesimizin duyurulması için Kanal Maraş’a mesaj attık, sağolsunlar sesimizi inşallah Göksun Belediye Başkanına duyururlar, umarım Başkan da gerekli emri verir ve yollarımızın açılması sağlar" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.