Gelecek Partisi'ne Kahramanmaraş şoku! Seçimlere giremiyor!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) olası bir seçim durumunda seçime katılacak olan partilerin listesini açıklayarak seçime 19 partinin girebileceğine karar verdi. Listede Gelecek Partisi'nin Kahramanmaraş Elbistan İlçesi'nin teşkilatındaki evraklarının eksikliği nedeniyle yer almadı.

Gelecek Partisi'ne Kahramanmaraş şoku! Seçimlere giremiyor!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 19 partinin seçime girme yeterliliğine sahip olduğuna karar verdi. Listede Gelecek Partisi yer almadı.

Geçen ay 17 olarak açıklanan parti sayısı bu ay Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) ve Sol Parti'nin eklenmesiyle 19'a yükseldi.

YSK kararına göre seçime girme yeterliliğine sahip partiler şunları: İYİ Parti, AK Parti, Anavatan Partisi, BTP, BBP, CHP, DP, DSP, DEVA Parti, Genç Parti, HDP, Hürdava Partisi, MHP, MYP, Saadet Partisi, Sol Parti, TKP, Vatan Partisi ve Yeniden Refah Partisi. 

GELECEK PARTİSİ'NE KAHRAMANMARAŞ ŞOKU
Gelecek Partisi Elbistan İlçe teşkilatının hatası pahalıya patladı. Kanal Maraş'ın edindiği yeni bilgilere göre, Genel Başkanlığını Ahmet Davutoğlu'nun yürüttüğü Gelecek Partisi, Kahramanmaraş Elbistan İlçe Teşkilatı'nın evraklarının yeterli olmadığından hem İl Kongresi hem de Olağan Büyük Kongresi düşürüldü.

Gelecek Partisi'nin önümüzdeki aylarda yeterliliğe sahip olması bekleniyor.

Siyasi Partiler Yasası'nın 36. maddesine göre, bir siyasi partinin seçime katılabilmesi için, "İllerin en az yarısında (41 il) seçim gününden en az 6 ay önce teşkilat kurmuş ve büyük kongrelerini yapmış olması veya TBMM'de grubunun (en az 20 milletvekili) bulunması" gerekiyor.

İŞTE LİSTE:

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.