'Frene değil kurala güven'

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı öncesi trafik denetimi yaparak vatandaşa şeker ikram etti. Bayram trafiği için tedbirlerini alan ekipler 12 sabit 40 noktada kaza yaşanmasın diye görev yapacak.

'Frene değil kurala güven'
banner150

Kahramanmaraş-Gaziantep karayolunda yapılan denetimlerde sürücülere şeker ikram edildi. Sürücüler ise emniyetin bu uygulamasının çok iyi olduğunu sürekli bu uygulamaların olmasını istedi. Durdurulan sürücülere,  “Frene değil kurala güven” sloganı anlatıldı. Öte yandan Çağlıyancerit Belediye Başkanı Üzeyir Kızılseki’de emniyete teşekkür etti. 

Yapılan uygulamalar ile ilgili bir açıklama yapan Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürü Arif Gürbüz şunları dile getirdi: “Şehir içi ve Bölge trafik olarak, ilimizde 12 sabit 40 farklı noktada trafik tedbirlerimizi aldık. Denetimlerimizi gün boyunca aralıklarla. Amacımız, sürücülerin ve yol kullanıcılarının huzur içerisinde seyahat edebilmeleri amaçlanmaktadır. İçişleri Bakanlığımızın da başlatmış olduğu ‘Frene değil kuralara güven’  sloganıyla yeni bir projesi var. Bizde bu slogan ile denetimlerimizi ikiye katladık ve tüm sürücülerimize ulaşmak suretiyle kuralları hatırlatmayı, araçları ve sürücü belgelerini denetleme hedefindeyiz. Vatandaşımızın Kurban bayramı ve zafer bayramı kutlu olsun.  Kazasız belasız sevdiklerini ziyaret etmesini diliyoruz. Biz denetimleri yaparken amacımız ceza yazmak değil. Sürücülerimizin trafik kurallarına uyması. Trafik işaret ve işaretçilerine uyması. Hız kurallarına uymaları, emniyet kemerlerini takmaları istiyoruz. Kaçınılmaz olduğu takdirde cezalarını mutlaka uyguluyoruz. Bizim amacımız cezayı düşünmekten ziyade, insanlarımızın can ve mal güvenliğini korumak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2017, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.