Faciadan dönüldü! Kahramanmaraş'a giden yolcu uçağı kuş sürüsüne çarptı

İstanbul'dan Kahramanmaraş’a giden Pegasus Hava Yolları’na ait uçak havadayken kuş sürüsüne daldı. Uçak havaalanına sorunsuz iniş yaptı ancak arıza sebebiyle İstanbul’a rötarlı gitti.

Faciadan dönüldü! Kahramanmaraş'a giden yolcu uçağı kuş sürüsüne çarptı
banner150

Sabah saatlerinde Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan kalkan PC2120 uçuş numaralı Pegasus Hava Yolları’na ait uçak havadayken kuş sürüsüne çarptı. Uçak, saat 11.20’de Kahramanmaraş Havaalanı’na sorunsuz bir şekilde iniş yaptı. Saat 11.50’de tekrar Sabiha Gökçen Havaalanı’na gitmek üzere havalanması beklenen uçağa yolcular binmek üzereyken yetkililer kuş sürüsüne çarpmadan dolayı arıza olduğu için rötarlı kalkacağını ifade etti.

KAHRAMANMARAŞ'A ADANA'DAN TEKNİK EKİP

Sürenin uzunluğuna tepki gösteren yolculara, görevliler arızanın giderilmesi için Adana’dan teknik ekip çağırdıklarını iletti.

FACİADAN DÖNÜLDÜ

Öte yandan Pegasus Hava Yolları müşteri hizmetleri de uçağın kuş sürüsüne çarpmadan kaynaklı rötar yaptığını ve kalkış saatinin belli olmadığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.