Fabrika sahibi değil işçisi konuşuyor

Kanal Maraş'ın Türkoğlu İlçesi'ne bağlı Kılılı Mahallesinde yaptığı çevre felaketi haberi esnasında, atık suyunu dereye bırakıp insanları kanser hastası eden fabrikanın işçileri ekibimize tepki gösterdi. Fabrikanın içinden Kanal Maraş ekibine seslenen işçilere, mahalle sakinleri de tepki gösterdi.

Basın faaliyetlerinin hepsini halkın sesi olmak için yapan, paraya satılmadan yoluna devam eden Kanal Maraş, önceki hafta çevre felaketi dosyasını açmış, ele almış ve konunun üstüne giderek vatandaş lehine sonuçlanacak bir habere imza atmıştı.

Vatandaş lehince yaşanan zafer sonrası, milletin zehirlenmesine yol açan fabrikanın kimyasal atık suları sonrası fabrikanın bir kaç yetkilisi akla izan bir iftira ve ithamlarda bulunarak açıklama yapmış ve konuyu bambaşka bir yöne çekmeye çalışmıştı.

Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan konunun üstüne gidince bugün o derenin mahalle sakinlerince daha önce bend çekilen setin yıkıldığı ve geceden borularının üstünün kapatıldığı ortaya çıktı.

Cuma günü öğleden sonra (bugün) alanda çekim yapıldığı esnada fabrika işçileri, fabrika sözcülüğüne soyunarak haber ekibine tepki göstermeye çalıştı. Özel mülkiyet sınırlarının içinden, özel mülkiyet sınırları dışında bulanan ekibimize sözlü taciz devam edince, mahalle sakinleri de duruma tepki gösterdi.

Fabrika içinden tahrik unsuru kişiler gidince yarım kalan çekim tamamlandı. Ortada ise bu görüntüler kaldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 17:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali şen
Ali şen - 6 ay Önce

At sahibine göre kişner sahibi kim ortak ları ile proplemi nedir açıklasanıza az gösterip sonra bekliyorsunuz biz burda kokudan duramıyoruz

Türkoğlu
Türkoğlu - 6 ay Önce

Fabrikanın asıl sahibi çalışanlardır bunu öğrenseniz iyi olacak kanal maraş

Sümeyye A.
Sümeyye A. - 6 ay Önce

Kılılı mahallesinin ne çektiği umrunda olmayan gözünü para bürümüş bu fabrika sahibi ve çalışanlarını Allaha havale ediyoruz.rabbim başlarına çevirsin inşAllah tuzaklarını.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.