Erdoğan telefon açtı ve 'Şimdiye kadar ne yaptın?' dedi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Afşin-Elbistan Termik Santralı’nı işleten Çelikler Holding’in sahibini telefonla arayarak, ''Biz sana süre verdik. Şimdiye kadar ne yaptın?'' diyerek fırça attı.

Erdoğan telefon açtı ve 'Şimdiye kadar ne yaptın?' dedi
banner150

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Abdulkadir Selvi, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın veto ettiği filtresiz termik santrallare ilişkin bir yazı kaleme aldı. Selvi, AK Parti ve CHP milletvekillerinin termik santral işletmecilerinin ek süre verilmediği takdirde işçilerin çıkarılacağı yönünde tehdit aldıklarını söyledi.

Selvi, Erdoğan ve Afşin-Elbistan Termik Santralı’nı işleten Çelikler Holding’in sahibi Tahir Çelik arasındaki telefon görüşmesinin ayrıntılarını yazdı.

Selvi, “Biz sana süre verdik. Şimdiye kadar ne yaptın?' diye soruyor. İkna edici bir yanıt alamayınca bu kez, 'Sen ne yapıyorsun, anlat' diye üsteliyor. Holding sahibi ise 'Sayın Cumhurbaşkanım, 10 bin kişiye ekmek yediriyoruz. Biz bunun altından kalkamayız. Sürenin uzatılmasını talep ediyoruz' diyor. Erdoğan bu yanıt üzerine sesini yükseltiyor. 'Süre uzatımına rağmen sen hiçbir şey yapmamışsın' diye çıkışıyor. Erdoğan’ın sertleşmesi üzerine holding sahibi, 'O zaman ben bırakayım' diyor. Erdoğan, 'Ben sana onu demiyorum. Ne yaptın, onu soruyorum' dedikten sonra telefonu kapatıyor" dedi.

Selvi, "Süre uzatımı konusu, AK Parti grup yönetiminde de ele alınıyor. Süre uzatımına sıcak bakılmıyor, 'Şimdiye kadar yapılmamış, şimdi de yapılmaz' deniliyor. Ancak Enerji Bakanlığı işin mali boyutunu gündeme getiriyor. İşletmelerin 10 bin kişiye istihdam sağladığı belirtiliyor. Bunun üzerine 6 aylık sürelerle yaptırım zorunluluğu getirilmesi eğilimi oluşuyor. Bu süreçte termik santralların işletmecileri uzlaşmaz bir tutum içine giriyorlar. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, ek süre verilmediği takdirde çalışanların işine son verileceği şeklinde tehdit edildiklerini söylüyor. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 'Beni, AK Parti milletvekili Ahmet Özdemir’i tehdit ediyorlar' diyor. Termik santralı işleten Çelikler Holding’in sahibi Tahir Çelik’le de konuştum. Tehdit iddialarını reddetti. “Baca gazlarıyla ilgili filtre sistemini çok hızlı bir şekilde yapacağız" ifadelerini kullandı.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ:

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 08:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
erol
erol - 8 ay Önce

Başka şirket mi yok filitre takma şartıyla al işi başka şirkete ver filitre takılmadan işe başlamasın çelikler holding kim ki devleti tehdit ediyor

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.