Erdoğan'dan belediye başkanlarına uyarı! Hayrettin Güngör duydun mu?

AK Partili belediye başkanlarına seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Sosyal medya mecralarıyla vatandaşın kalbine girilemez. İnsanımız telefon açtığında muhatap bulmayı, soru sorduğunda cevap almayı, bir sıkıntısını ilettiğinde çözülmesini, kısa vadede çözülmese bile en azından ilgilenilmesini arzu ediyor'' dedi.

31 Mart 2019 Yerel seçimlerde göreve geldiği günden bu yana hizmet yerine sosyal medyada sürekli fotoğraflar paylaşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün de aralarında bulunduğu birçok belediye başkanı bizzat AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından uyarıldı.

SOSYAL MEDYADA ZİYARET FOTOĞRAFLARI
Hizmet yapmak yerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin ve kendi sosyal medya sayfalarında ziyaret fotoğrafı paylaşmakla gündem üretmesi ise dikkatlerden kaçmamıştı.

ERDOĞAN'DAN UYARI GELDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde AK Partili belediye başkanlarıyla bir araya geldi.

Belediye başkanlarına hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AK Parti’nin mahalli idareler karnesiyle milletin teveccühünü kazanan parti olduğunu belirterek, “Bize 19 yıl önce iktidar kapısını açan, 19 yıl boyunca iktidarda tutan da yerel yönetimlerdeki üstün gayretlerimiz, hizmetlerimiz, başarılarımızdır. Son 19 yılda hayata geçirdiğimiz reformlarla mahalli idarelerin gücünü ve hizmet kabiliyetini daha da artırdık. Vatandaşlarımızın hayatına dokunan hizmetlerin önemli bir kısmını halen belediyelerimiz yürütüyor. Bu bakımdan her birinizin işlerini yürütürken büyük bir mekanizmanın en kritik parçası olduğunuzu unutmadan çalışması son derece önemlidir. AK Parti son 19 yılda insanımızın beklentilerinin çıtasını da yükseltmiştir.

Artık vatandaşlarımız belediyelerden sadece rutin işlerinin görülmesini değil kendisine kıymet verilmesini, saygı duyulmasını da bekliyor. İnsanımız telefon açtığında muhatap bulmayı, soru sorduğunda cevap almayı, bir sıkıntısını ilettiğinde çözülmesini, kısa vadede çözülmese bile en azından ilgilenilmesini arzu ediyor. ‘Gönül belediyeciliği’ derken, biz de işte böyle bir anlayışı kastediyoruz. Yani vatandaşa değer veren, sorunlarına samimiyetle çözüm arayan, gayretli, çalışkan, dürüst bir belediyecilik tazarrudan bahsediyorum” dedi.

'SOSYAL MEDYA İLE VATANDAŞIN KALBİNE GİRİLEMEZ'
Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

AK Partili belediye başkanı her zaman ulaşılabilir olmalı. Vatandaşın içinde olmalı, sokaktan, çarşıdan ayağını asla kesmemelidir. İcraat yapmadan, eser üretmeden sadece sosyal medya mecralarıyla vatandaşın kalbine girilemeyeceği son dönemde ortaya çıkmıştır. Sosyal medya belediyeciliği hizmet belediyeciliğinin yerini alamaz. Bizim siyasetteki varlık gayemiz birilerini imtiyaz sağlamak birilerine menfaat devrişremk birilerine makam mevki sahibi kılmak değildir. 

'ADALET VE KALKINMAYI TEMİN ETMEK'
Bizim öncelikli vazifemiz ülkemize halkımıza insanımıza hizmet etmektir. İmar düzenlemelerinde asla şaibeye yer vermeyecek şekilde adil açık çalışmayı ortaya koymamız gerekiyor. İhaleleri mutlaka şeffaf şekilde gerçekleştirin. Hatta tüm ihaleleri canlı yayınlayın. Önceliğimiz, insanımıza hizmet etmek Türkiye'nin tamamında adalet ve kalkınmayı temin etmektir. 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2021, 15:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şizofren hayri
Şizofren hayri - 2 ay Önce

Kahramanmaraş tarihinin en başarız hasta bir kişilikten hizmet beklemek selin cigerciden cocuk bellemek gibi bir durum bu adam partiyi bitirdi memleketi herkes istifa edip gitmesini ve görevden alınmasını dört gözle bekliyor bu adam elini neye atarsa Allah hiç bir şey nasip etmiyor her işi yarım çünkü kapasite yok bu makam bu kişiye 1000 gömlek fazla ne diyeyim ki Allah senin iki yakanı bir araya getirmesin hayri efendi

Türkcan
Türkcan - 2 ay Önce

AKP lilere sesleniyorum bu hayrettinin kırıp dökmedigi ne kaldı Hayrettinin özel kalemi Alattin Parlak Genel sekreter yardımcısı Mehmet Ertürkmen ve Tarımsal daire başkanı Mehmet Fatih Türkmenen denen müptezel üçünü derhal belediyeden uzaklaştırın

Ak partiliyiz
Ak partiliyiz - 2 ay Önce

Birde telefonlara bakmayan baskanlari dile getirseydi...ozellikle kuzeydeki baskanlar telefona bile bakmiyor...noldum delisi oluyorlar makami tasiyamiyorlar Reis esas onlara kizsininn

Mahmut
Mahmut - 2 ay Önce

He he he aynen devam

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.