Emniyet Müdürlüğünden esnafa dolandırıcılık uyarısı

Kahramanmaraş'ta geçtiğimiz günlerde 0545 li bir numaradan bazı iş adamlarının, isyerlerinin ve esnafin aranarak sözde kamu kurumları adına yardım kampanyası adı altında para istendiğinin ögrenildiği, dolandırıcılık olaylarının teşebbüste kaldığı ifade edildi.

Emniyet Müdürlüğünden esnafa dolandırıcılık uyarısı
banner150

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan uyarıda, bazı telefon numaralı ile (Örneğin 0545 387.. numara) ilimizde bulunan  esnafların cep telefonları ve işyerlerine ait sabit numaraların arandığı,  kendilerini sözde yetkili kamu görevlisi, belediye başkanı ve bürokrat olarak tanıtan kimligi meçhul dolandırıcıların, kurum adına yardıma muhtaç insanlara yardım kampanyası adı altında para talep ettiği veya öğrencilere para yardımı istediği öğrenilmiştir. Hiçbir kamu Yöneticisi, Belediye Başkanı ve Bürokratın vatandaşı telefonla arayarak veya mahiyetindeki memurlar aracılığı ile telefon açtırarak yardım kampanyası adı altında esnaftan para talep etmeyeceği, bazı makamların adını kullanarak dolandırıcılık yapmaya çalışan şahıslara dikkat edilmesi konusuna önemle dikkat çekildi.

"155'İ ARAYIN"

Böyle durumlarda dolandırıcılara itibar edilmemesi,  anında 155 Polis Imdat Telefonunun aranması istendi.

"TEŞEBBÜSTE KALDI"

09 Ekim 2020 günü 0545 li bir numaradan bazı iş adamlarının, isyerlerinin ve esnafin aranarak sözde kamu kurumları adına yardım kampanyası adı altında para istendiğinin ögrenildiği, dolandırıcılık olaylarının teşebbüste kaldığı ifade edildi. 
Polisin araştırmasının devam ettiği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.