Elbistanlılar düzgün yol istiyor! ''Hani asfalt yapıyordunuz?''

Elbistan ilçesindeki bozuk asfalt yollar vatandaşların çilesi olmaya devam ediyor. Elbistan'da adeta delik deşik olan ve mayın tarlasını andıran asfalt yola toprak yama yapılması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Elbistanlılar düzgün yol istiyor! ''Hani asfalt yapıyordunuz?''

Elbistan Belediyesi'nin yapmış olduğu asfalt çalışmaları vatandaşlar tarafından tepki aldı. Bilindiği üzere denetim komisyon raporunda BİTÜM malzemeler konusunda yolsuzluk yapıldığı belirtilmişti. Asfalt BİTÜMÜ uçtuğu için yeni bir teknoloji geliştirdiklerini ifade eden Elbistan Halkı, Elbistan ilçesinde yol yapım çalışmalarını sürdüren Belediye ekiplerinin, asfalt yola toprak yama yapılmasına vatandaşlar, ellerinde bitüm malzeme kalmamaış ki ''bozuk asfalt üzerine toprak dökmekle yetiniliyor'' diyerek tepki gösterdi.

HER RENK ASFALT BİTÜMÜ

Elbistan Belediyesi'nin özensiz ve yetersiz teknik bilgiye dayanarak yollara yama yaptığını belirten sürücüler, yollardaki aksamaların kalıcı bir şekilde çözüme ulaştırılmasını ilgili ve yetkili kişilerden acil olarak bekliyor. Vatandaşlar yapılan asfalt döküm çalışmalarının daha özenli ve ihtiyaca yönelik yapılmasını beklerlerken, ''bu konuda ARGE çalışması için tezel bir mühendis ekibi kurar inşallah. Mahallenin rengine göre kırmızı toprak asfalt, kil toprak asfalt, Boz toprak asfalt yama yaparak bu sayede asfalt bitüm paraları elde kalmış olur'' dedikleri öne sürülüyor.

Haber sitemizi arayan vatandaşlar, ''Gelin yol görün, asfalt yola toprak yama yapılıyor, bu nasıl anlayış, bu nasıl vizyon, bu nasıl yatırım'' dediler.

Ayrıca yapılan yamayla ilgili vatandaşlar tarafından sosyal medyadan da; ''Hani asfalt yapıyordunuz'', 'İşte asfalt işte vizyon'' gibi yorumlar yapıldı. 

İşte bazı Elbistanlıların paylaşımları:

Elbistan Belediyesinin yaptığı o yollar:

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2021, 14:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 3 ay Önce

Vermeyin kardeşim bunlara hem oy ver hem şikayet et verme defolur giderler

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.