Elbistan Millet İttifakı'ndan '103 milyon lira nerede?' açıklaması

Elbistan Millet İttifakı İyi Parti ve CHP ilçe Başkanları Elbistan Belediyesi'nin kayıp 103 milyon TL ile ilgili yaptıkları yazılı açıklamada; ''Elbistan halkının tabiri caizse çarçur edilen yaklaşık 103 milyon TL bütçesinin Belediye Başkanı hesabını verememiştir.'' ifadelerini kullandı.

Elbistan Millet İttifakı'ndan '103 milyon lira nerede?' açıklaması

Kahramanmaraş’ın AK Partili Elbistan Belediyesi'ni, Meclis toplantısında ortaya çıkan, Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan raporda, ihalelerde yan teklif veren firmaların imzasının sahte olduğu iddiasıyla MHP ve AK Parti Meclis üyeleri arasında kavga çıkmıştı.

İYİ Parti ve CHP ilçe Başkanlarının bugün yazılı bir ortak metinde; Elbistan Belediyesi kaynaklarında eksilen 103 milyon liranın hesabını sordular ve hesabı verilmeyen bu paranın nerde olduğunu söylediler.

Millet ittifakını oluşturan CHP ve İYİ Parti İlçe Yönetimi konuyla ilgili yaptıkları yazılı basın açıklaması aynen şöyle:

"Değerli Elbistanlı hemşehrilerimiz 12 Nisan 2021 tarihinde ulusal basında Elbistan’ımızın adının Belediyedeki yolsuzluk sebebi ile Cumhur İttifakı ortakları arasında çıkan kavga ile anılmasına sebep olan Elbistan Belediye Başkanı ve yönetimini siz değerli kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz !..

Bu kavgaya sebep olan Elbistan Belediyesi Meclis Denetim Komisyonu raporudur. Bu rapora göre AK Partili Elbistan Belediyesi evrakta sahtecilik, açık ihale ve doğrudan teminlerdeki usulsüzlükler ve nereye harcandığı belli olmayan Elbistan halkının tabiri caizse çarçur edilen yaklaşık 103 milyon bütçesinin hesabını verememiştir.

Bu konuda meclis başkanlığının suç duyurusunda bulunması için gerekli çalışmaları yapmalarını bekliyoruz. 

Bizler Millet İttifakı Üyeleri ve Meclis Üyeleri olarak gerekli başvuruları yaparak hem halkın nezdinde hem yargı çerçevesinde hesabını soracağımızın bilinmesini isteriz !

Denetim komisyonunda yer alan ve siyasi hesap gütmeden tüm usulsüzlükleri ortaya koyan oy birligi ile rapora döken komisyon üyelerimize ayrıca teşekkür etmeyi de borç biliriz...

Elbistan Belediyesi’nde harcanan yaklaşık 103 milyon harcamanın kimlere hizmet olarak gittiğini merak ediyoruz. Vatandaş sizlerden hizmet beklerken sizlerin bu parayı ranta çevirmeniz görmezden gelebileceğimiz bir konu değildir.

Yerel esnafa destek diye kendi reklamını yapanlar milyonlarca liralık alış verişlerle Diyarbakır, İstanbul, Bingöl, Gaziantep, Kahramanmaraş esnaflarını zengin etmişlerdir ! 

Elbistan esnafından teklif dahi alma isteği duymayanlar esnafın yanındayız diye podyumlara çıkmasını da pür dikkat izliyoruz ! 

Elbistan esnafı ile dalga geçen anlayış rant anlayışıdır. Yaklaşık 3 milyon liralık bisiklet yolu boyaları Elbistan’ımıza bir hizmet midir ? İhale ile alınması gereken bu boyalar parçalara bölünerek belli firmalara peskeş çekilmesi Allah korkusu ve milli vicdanı olan hiç bir meclis üyesinin göz yumacağı bir konu değildir.

Son olarak şu mübarek Ramazan ayında tuttuğunuz oruçtan daha kıymetli olan kul hakkına riayet etmenizdir.

Saygılarımızla Millet İtttifakı adına...

İYİ Parti İlçe Yönetimi adına;
Av. Hüseyin GÜL

CHP İlçe Yönetimi adına;
Av. Tayfun Barış ARSLAN"

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 16:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaan öz
Kaan öz - 1 ay Önce

Mustafa bey satılık Elbistan sayfalarının dilleri lal olmuş siz olmasanız bunca yolsuzluklar , fetö ilişkileri, bir insanın canına kıyılması gibi bunca elim durumların üstü örtülmek isteniyor. Hep böyle şeffaf olmanız dileğimle saygılar

Mahmut
Mahmut - 1 ay Önce

Allah belanızı versin tez zamanda hırsızlar

Mislina Yavuz
Mislina Yavuz - 1 ay Önce

Kızılay 'ın kurulma amacını biliyoruz. Yaptığı insani bütün yardımlarda başta olan bir sivil toplum kuruluşudur.Hiçbir ayrım gözetmeden dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan insanların yardımlarına koşan bir kuruluştur. Kızılay' ın adının böyle kötü bir şekilde anılması hakarettir.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.