Elbistan'da Fetö itirafçısı avukatın belediyede ne işi var?

Türkiye, devlet kadrolarındaki kripto FETÖ'cüleri tartışırken, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası hakkında işlem yapılan ve 2018 yılında hapis cezası alan bir avukatın Elbistan Belediyesi'nde 2019 yılında sözleşmeli personel olarak göreve getirildiği iddia edildi.

Elbistan'da Fetö itirafçısı avukatın belediyede ne işi var?

Türkiye'de 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin 'planlayıcısı ve uygulayıcısı' olarak görülen Fethullah Gülen yapılanması terör örgütü olarak tanımlandı ve kısaca “Fetö” olarak adlandırıldı. Örgüte üye olan ve bağlantısı bulunduğu düşünülen kişilerle ilgili yargılamalar ve hapis cezaları devam ediyor.

HAPİS CEZASI OLDUĞU HALDE BELEDİYE'YE NASIL ALINDI?

Bu yargılamalar sürerken, Kahramanmaraş'ın Elbistan Belediyesi'nde 2019 yılında göreve getirilen avukat H.B.'nin “Fetö bağlantılı” olduğu gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 09.03.2018 tarih 2018/25049 esas sayılı iddianamesi ile hakkında kamu davası açıldığı, açılan bu dava sonucunda 2018/228 Karar 2018/25049 C.Savcılığı Esas Nolu Gerekçeli Kararda yazıldığı üzere Mahkemece suçu sabit görülerek 5237 Sayılı Türk Ceza Kanununun 314/2 maddesi uyarınca 5 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, Sanığın cezasının 3713 sayılı kanunun 5. maddesi uyarınca 1/2 oranında artırılarak 7 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına, Sanığın beyanlarının etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmasını gerektirir mahiyette olduğu değerlendirilmekle TCK'nın 314/3 maddesi delaletiyle TCK'nın 221/4 maddesi gereğince takdiren cezadan 3/4 oranında indirim yapılmak suretiyle sanığın 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına, Sanığın sabıkasız geçmişi lehine takdiri indirim nedeni kabul edilerek cezasından 5237 sayılı TCK'nın 62/1 maddesi uyarınca takdiren 1/6 oranında indirim yapılarak sanığın 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildiği, sanığa verilen hapis cezasının 2 yıldan az olması nedeniyle hükmün açıklanmasının geri bırakıldığı, ancak Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'ün 2019 seçimden sonra bu ismi sözleşmeli personel olarak belediyeye aldığı ve halen Belediyenin davalarına baktığı iddia edildi.

Fetö'den hapis cezası alan avukat H.B.'nin Elbistan Belediyesi'nde görevli olduğu ve aktif olarak sözleşmeli ve kısmi zamanlı çalıştığı öne sürüldü.

Geçtiğimiz yıllarda AK Partili Mehmet Metiner ile tartışan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun “Bir tek FETÖ'cüyü göreve getirmedim” sözleri yeni bir boyut kazandı. 15 Temmuz sonrası hakkında işlem yapılan ve ceza alan Elbistan Belediyesi'nde sözleşmeli olarak görevli olan avukat H.B.'nin halen görevini sürdürdüğü, oysa haklarında işlem yapılan ve bugüne kadar hiçbir FETÖ itirafçısının görevine iade edilmediği İçişleri Bakanı tarafından açıklanmıştı.

Hal böyle iken FETÖ Silahlı Terör örgütüne üye olmakla suçlanan ve hapis cezası alan avukat H.B'nin halen Belediye bünyesinde çalıştırıldığı öne sürülüp, Belediye Başkanı Gürbüz'ün en yakınında yer alarak görevine devam ettiği, Elbistan kamuoyunun en çok konuştuğu konular arasında yer aldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 13:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed Salih
Muhammed Salih - 4 hafta Önce

Avukat pişmanım demiş (sözde) olay bitmiş. Birde görev verilmiş , oh ne ala. FETÖ örgütü hiç bir zaman bu günkü kadar güçlü olmamıştı. Üç beş kişi gitti yerine emanetçileri geldi. MELEK İpek in manevi evlatları hepsi birer koltukta oturuyor. Hapisteki fetöcülerin kardeşleri belediye Başkanı olmuş. Bizde yedik .

vatandaş
vatandaş - 4 hafta Önce

şaşırdık mı şaşırmadık.. çünkü bu gürbüz de getirdiği elemanlar da fetöcü hepsi fetö

Kaan pala
Kaan pala - 4 hafta Önce

Şaka gibi olay olay üstüne ne oluyor benim güzel memleketime. Allah bunların bin belasını versin.

Paşa erkan
Paşa erkan - 4 hafta Önce

Bunca yolsuzluk ve bunca suçlamalar varken bu adamın ve o getirdiği ekibin hala orda durmasına izin verenlere yazıklar olsun !!!

Mahmut
Mahmut - 4 hafta Önce

Bunu acil kovun artık sahtekarlık moda oldu

Yasin gök
Yasin gök - 4 hafta Önce

kardeşim bu sizin yazarından Allah razı olsun mazlumun sesi oldu herkes çok şey biliyor ama korkudan söyleyemiyor Allah seni korusun ve yüceltsin

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.