banner232

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz 7 personeli ikinci kez işten çıkardı

AK Partili Elbistan Belediyesi Başkanı Mehmet Gürbüz, işten çıkardığı 8 sözleşmeli personelden 7'inin mahkeme kararı ile işe dönmesinin ardından tekrardan işten çıkardı.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz 7 personeli ikinci kez işten çıkardı

Kahramanmaraş'ın Elbistan Belediye Başkanlığına 31 Mart 2019 seçimlerinde ilk defa seçilen Ak Parti'li Mehmet Gürbüz, belediyede çalışan 12 sözleşmeli personelden 8'inin görevine, son vermişti.

Başkan Mehmet Gürbüz, işten çıkardığı sözleşmeli personelin yerine başka illerden yeni personel almıştı.

İşten çıkarılan 8 personelden 7 sözleşmeli personel dava açmış ve lehlerine çıkan karar üzerine de göreve başlamışlardı.

Ancak, Elbistan Belediye başkanı Mehmet Gürbüz Mahkeme kararı ile işlerine tekrar dönen 7 sözleşmeli personeli yine kış günü, işine son verdi.

İşçilerin tekrardan yargı yoluna giderek haklarını arayacakları belirtildi. Elbistan da Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’e karşı kamuoyunda tepkiler giderek büyüdüğü öne sürüldü.

AK Parti Genel Merkezi tarafından geçen günlerde Büyükşehir ve ilçe Belediye Başkanları hakkında yapılan anketlerde şok sonuçlar çıktığı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ün başarısız Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları arasında yer aldığı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a anket sonuçlarının raporlanarak sunulduğu ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 18:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
EDE
EDE - 10 ay Önce

Aşagıda yazı yazanlar elbistanlı başkanınız çalıştırsın kardeşim başkana yagıdanlık olmayın maraşta hıyri elbistanada memo oynan gaip gurabayla

Maraşlı
Maraşlı - 10 ay Önce

Neden çıkarttı sormak gerek durmuş küçük zamanında adamlar aylardır işe gelmeyip maaş alan iscilerin olduğunu duyduk ...

edeee
edeee - 10 ay Önce

:D çıkarılanları tanıyor musun boş beleş haber yapma

Asabi birisi
Asabi birisi - 10 ay Önce

Yahu bu çocuklar işinde gücünde mahkeme de çıkaramazsın demiş. Belediye başkanı Mehmet Gürbüz iş yapmıyor anca garibanla uğraşıyor. Sen kimsin ya mahkeme kararını tanımıyorsun. Yazık bütün personeller bıkmış, suratlar beş karış mutsuz. Yahu sen personelin olmadan nasıl iş yapacaksın. İnsanlara huzur ver. Vah vah

Mazlumun yanında
Mazlumun yanında - 10 ay Önce

Yahu Mehmet Gürbüz sen Allahtan korkmaz mısın. Bu insanların ahı seni yerle bir eder bilmez misin. Duyuyorum ki mahkemeyle bile dönemesinler diye arkalarından iş çevirir mişsin iftiralar atıp meclis üyelerine kadroları kapattırma derdine girmişsin. Sende biliyorsun haksız olduğunu mahkemenin bu çocukları haklı göreceğini. İşini garantiye alıyorsun. Ah ah tabi iş yapma insanlarla uğraş. Ama unutma mazlumun ahı indirir şahı. Bir gün o adalete muhtaç olacaksın ama iş işten geçmiş olacak. “ zalim olma” insan ol Mehmet Gürbüz. “ İnsan ol.”

Elbistanli
Elbistanli - 9 ay Önce

Bu adamın calismiyor . De her la.... Adamın asabini bozma bu çalışmıyorsa kim çalışıyor Türkiye de

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.