Elbistan Belediye Başkanı Gürbüz'ün bir bir yalanları ortaya çıkıyor

AK Parti'li Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz göreve geldiği günden bu yana ardı arkası kesilmeyen skandallar tepkileride beraberinde getirdi. Elbistan belediyesi ile mal hizmeti yapan firmaların belirlenen adreste olmadıkları ortaya çıktı.

ELBİSTAN belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'ün Denetim Komisyon raporuyla ortaya çıkan 30 maddelik usulsüzlük veya yolsuzluk olayıyla ilgili yaptığı açıklama kamuoyunu pek tatmin etmedi. Bu açıklamalar doğrultusunda pek inandırıcı bir açıklama yapmadığı ortaya çıkarken, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında, 1 ton 250 kilogramlık bayram şekerinin yüksek fiyatla alındığı ve sadece şehir dışındaki firmalara teklif verildiğini söylemişti. Bizde Kanal Maraş olarak bu firmalara araştırıp doğru olup olmadığını belirledik. Yine Cuma günü yaptığımız 'Mehmet Gürbüz: Leyla’yı adresinde bulamadık!' başlıklı haberimiz gündeme oturmuş ve araştırmalarımıza devam etmiştik. Bugün ise Elbistan Belediyesine iş yapan bir şirketin Ticaret ve Sicil Gazetesindeki yazılı bulunan adresine gittik. Bu adreste de Elbistan Belediyesiyle iş yapan ve binlerce lira fatura kestiği iddia edilen şirketin belirlenen adreste olmadığını tespit ettik. Ticret sicil gazetesindeki adreste K.....han şirketinin Şazibey Mahallesi 64002. Sk... olduğu yazılı ancak belirtilen adreste şirketin olmadığı ortaya çıktı.

KIZ KARDEŞİ VE ENİŞTESİ ELBİSTAN BELEDİYESİNDE SÖZLEŞMELİ PERSONEL

Adı geçen K....han LTD şirketinin sahibi F.A. nın kızkardeşinin Elbistan Belediyesinde söşleşmeli personel olduğu kızkardeşinin kocasının yine Elbistan Belediyesinde yine söşleşmeli personel olarak çalıştığı belitilirken şirket sahibi F.A.'nın Mehmet Gürbüz'le akraba olduğu bir başka iddia konusu kamuoyunda dilden dile konuşulması dikkat çekti.

BASIN, YAYIN, AFİŞ VE REKLAM GİDERLERİNDE YALAN KONUŞTUĞU ORTAYA ÇIKTI

AK Partili Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'ün, göreve geldiği günden itibaren kendi yandaşlarını kayırdığı iddiası her geçen gün konuşulup, bu hususta tartışma büyürken, Gürbüz'ün geçen günlerde yaptığı Basın toplantısında dile getirdiği, 100 bin 705 TL Basın, Yayın, Afiş ve reklam giderine harcama yaptık. Komisyonun belirlediği gibi herhangi bir fazla harcama yapmadık sözüne karşılık Kanal Maraş bugün ele geçirdiği belgede sadece; 2020 yılında 8 aylık sözleşme ile bir yerel TV'ye 80 bin TL artı KDV Toplam 94.400 TL ödeme yaptığı belirlenirken, Basın toplantısında yaptığı 100 bin 705 TL'lik harcamanın içinde Yerel TV'ye ödenen paranın olmadığı ortaya çıktı.

Hem AK Parti cenahından hem de MHP cenahından ve Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'den Kamuoyuna bir net açıklama yapılmaması, sessiz kalınması karşısında Elbistan Halkı büyük tepki gösterirken, ; AK Parti ve Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'ün bu belgeler karşısında nasıl bir tavır takınacakları ve ne tür bir açıklama yapacaklarını merakla beklemeye başladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 17:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibiş
ibiş - 2 hafta Önce

Bu adam tam pislik olmuş her tarafından yolsuzluk dökülüyor bu adam tüm Elbistanı satsın diyemi daha görevde tutuluyor bunun gibilere gün göstermeyeceksin zindanlarda çürütülmeli ki diger başkanlara ibret olsun

Hayrettin Çokyaşa
Hayrettin Çokyaşa - 2 hafta Önce

Bu nasıl düzenbazlık . Belediyeyi özel mülkü yapmışlar . Bunlar Sayın Cumhırbaşkanımızı hiç takmıyor demek ki.
İyi de bu Gğrbüz kimin adamı. Arkasında elbet biri var. Mahir bey mi yoksa başkası mı bilemeyiz. Kuzey İlçe adayı olduğuna göre Mahir bey dşye düşünüyorum . Buna bir el atması gerekir. Yazık bu memlekete. Ruhsar bakan hakkındada buna benzer iddalar var gerçi. Bu Gürbüzün sırtı sağlam anlaşılan . Baya bir rahat rahat işler yapmış. Birde araştırmak lazım geldiğinden bu yana kimleri işe almış. I iştede rant olduğunu duymuştum .

Birruh K.... Namı Diğer AKP li Kabusu Milli Birruh..
Birruh K.... Namı Diğer AKP li Kabusu Milli Birruh.. - 2 hafta Önce

Nasıl yaani..? Paravan isimler. paravan firmalar, paravan şahıslar v Sahte imzaların bu para sanki direk kendilerine ait bir havuza gidiyor yaani.. MESALA LEYLA HAVUZU ASLAN PAYI KURT PAYI AVCI PAYI DİLKİ PAYI LEYLALAR ZURNANIN SON DELİĞİ GİBİ YAAANİ..BİDE YUKARIYA ULAŞMAK İÇİN EN AŞAĞIDAN BAŞLAMAK ŞART LEYLAYI BULUN SİZ KOCASI İNŞAAT İŞCİSİYMİŞ HANGİ İNŞAAT ONU ÖĞRENİRSEN İKİNCİ BASAMAK DİLKİ PAYINI ALAN O.. GERİSİNİDE SEN BUL MUSTAFA KARAASLAN.. BENDEN BU KADAR TİYO YETER SANA.. ASLAN PAYINA V KURT PAYINA ULAŞAMASANDA AVCI PAYINI ALANA ULAŞIRSIN..HANGİ İNŞAATTA SİGORTALI İŞCİYMİŞ BU LEYLANIN ESAABİLİ..

Muhammed Salih
Muhammed Salih - 2 hafta Önce

Birruh beyin dediğine göre aha da Nur topu gibi bir Eshabilimiz oldu))) şu kızın Eshabili ile aynı kişi değil ise..

Mahmut
Mahmut - 2 hafta Önce

Daha bu adamı niye durduruyorsunuz her geçen gün dahada batıyor alın hesabını sorun kardeşim milletin parası bu kadarmı ucuz çalan çalana olmuş her yer bu ney arkadaş mhp bir an önce yanlışdan dönün artık

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.