Ekinözü Belediyesinde neler oluyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın birçok kez dile getirdiği ''Tasarruf ve lüksten kaçının'' açıklamalarına rağmen belediyelerde bazı skandal çalışmalar her geçen gün ortaya çıkmaya devam ediyor. Son örnek ise Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesinde yaşandı.

Ekinözü Belediyesinde neler oluyor?

Ekinözü Belediyesi’nin maddi imkanı olmamasına rağmen M. A. isimli kişiyi teknik personel olarak işe aldığı ve özel şoför olarak kullanması tepki çekti. Ülkemizde Üniversite mezunu binlerce kişi varken bir kişinin Belediye Başkan Yardımcısı olarak D.A' nın görevlendirme yapıldığı ve 5 bin 250 TL maaş alırken kendisinin ilkokul mezunu olduğu ortaya çıktı.

BU NASIL TASARRUF?
Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker, görevi devraldıktan sonra tasarruf tedbirleri uygulanacağını söylemişti. Daha sonra Ramazan ayında kurulan iftar çadırları Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırılmıştı.

SKANDAL BİTMEDİ
Diğer bir skandal ise Belediye Başkanının akrabası olduğu belirtilen İlhan Eker isimli vatandaşın kadostro yolu olarak yaklaşık 270 metre uzunluğunda yolun Ekinözü Belediyesi'ne dilekçe vererek yapılmasını istemesi oldu.

Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker'in bu dilekçeye bizzat verdiği cevap ise daha bir enterasandı. Başkan Eker dilekçede; Kadastro yolu hakkında, gerekli çalışmaların yapıldığı ve maddi imkanların olmaması sebebiyle ve ayrıca Belediyede yol açabilecek iş makinası olmadığı iddiasıyla yapamayacaklarını ancak Büyükşehir Belediyesi'ne dilekçenin sunulduğunu belirtmesi tam bir skandal konu oldu.

EKİNÖZÜ BELEDİYESİNDE AKRABALARA ÖNCELİK Mİ TANINIYOR?

24.07.2019 tarih 19375104-622-01/59 sayılı dilekçede şu ifadeler kullanıldı;

"İlgi tarih ve sayılı dilekçenizle talep etmiş olduğunuz yol açılması ile ilgili olarak, açılması talep edilen uzunluğu dere yatağına kadar olan yaklaşık 270 metre uzunluğundaki kadastro yolu, gerekli çalışmalar ve ölçümleri yapılmış olup, belediyemizde yol açabilecek iş makinası bulunmadığından ve belediyemizin maddi imkanın olmadığından geçici olarak bu zamana kadar kullanılmış olan hali hazirdaki açık olan yolun kullanılması;

Ayrıca dilekçeniz, Büyükşehir Başkanlığınada iletilmiştir. İleriki zamanlarda Büyükşehir ve Belediyemizin imkanları doğrultusunda gerekli olan çalışmalar yapılarak mağduriyetinizin giderileceği hususunda; Bilgilerinize rica ederim"

Kamuoyunda; Ekinözü Belediyesinde kişiye özel işlerin mi yapıldığı konuşulurken, Ekinözü belediye başkanı Bilal Eker'in bu konuda kamuoyuna ne gibi bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor.

KAYNAK: KANAL MARAŞ ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2019, 10:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet
Adalet - 5 ay Önce

Ekinözünde kaynaşma programı olarak kendi şahsi hesabından kendi cebinden halka iftar yemeği vermiş bunun neyi var ya

Cesaret
Cesaret @Adalet - 5 ay Önce

Aynen doğrusun @adelet kendi şahsi hesabından kendi cebinden yaptırdı Bilal Eker onu ama bu yazıyıyı yazanların elleri cebine gitmez toplumda oturup bir bardak cay içmezler

Kūrsat tûrkiyem
Kūrsat tûrkiyem - 5 ay Önce

Ekinözü belediyesi görevi teslim aldığından itibaren görevi bitmiş olan eski belediye başkanlarının 16 yıl boyunca yol konusu olmayan ayrıca babasıda belediye başkanlığı yapmış olan ilhan ekerin yolu bilal başkanın gelince mi yol istiyor ayrıca kamu oyu yoklaması yapılarak 3 ay boyunca yapılan hizmetler göz önünde

Hüseyin eker
Hüseyin eker - 5 ay Önce

İlhan eker baban senin belediye başkanı iken neden yol istemedin yapılmadı tapumun içerisinden yol gecirdi biz sesimiz cıkmadı biz ekinözü için varız ekinözü de bizim için var vatansa bizim vatanımız

Kenan
Kenan - 5 ay Önce

Vatandaşın kullandığı tapulu yerim diye kapatıp belediyeye yol açın diye talepte bulunan insandan ne beklenir ki. Tek amaç Bilal başkanı kötü etmek ama halk herşeyi biliyor siz rahat olun.

Losencela
Losencela - 5 ay Önce

Neyin kafası bu ya Bilal Eker geldi maaş alamayan işçilerin yüzü güldü, tüm boş harcamalar kapandı, hizmet de Büyükşehir başkanımızın, saygıdeğer vekillerimizin sayesinde Ekinözü gereken hizmeti alacaktır. Bunun için halk güvendi oy verdi, üstelik başkan yardımcısı da şoförü de memlekete hizmet için hayatlarından vazgeçip gece gündüz çalışıyorlar.

Ekinözü
Ekinözü - 5 ay Önce

Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker görevi devraldıktan sonra Belediyede kesinlikle tasarrufa gidildiği göz önünde olup buna örnek yakıtlarda ki azalma yarı yarıya düştüğü nü tüm Ekinözü halkı farkındadır aksi idda edilemez onun dışında seçildikten sonra giderlerin azaldığı gelen faturalardan aşikar dır Verdiği iftar yemeğini dahi cebinden karşılamış eğer aksi idda ediliyor sa tüm kamuoyuna açık araştırılabilir söz konusu dilekçe ve yapılan haberler çok asılsız ve yersiz olduğu gibi göreve başladığı günden bu yana Memleketi için çaba gösteren ve bi şeyler yapabilme adında çırpınan Bir Belediye Başkanı olduğu ortada gerekse kamuoyu yoklaması yapılsın her şey belli olacaktır

Burak
Burak - 5 ay Önce

Sen varol dik dur başkanım biz arkandayız akrabanı işe başlattıysan belediye başkanı olmadan önce ve olduktan sonra bi sürü garibanı da işe başlattın. Dik dur eğilme bunlar çapulcu başkanım doğru bildiğin yolda ayrılma Allah yardımcın olsun.

Selim
Selim - 5 ay Önce

Başkanım alkışlıyorum seni padişahın Da arkasından konuşuyorlar muhalefet varsa karşında iktidar sensin


Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.