banner232

Dulkadiroğlu Muhtarları Derneği Başkanı Resul Arslanhan'dan kamuoyu duyurusu!

Son günlerde Kahramanmaraş kamuoyunda en çok konuşulan konu Muhtarlara yönelik işten çıkarma, azarlama ve çalışmalarına ilişkin Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün yaptığı işlemler hakkında tepkiler sürerken Dulkadiroğlu Muhtarları Derneği Başkanı Resul Arslanhan sosyal medya hesabı Facebook üzerinden bir açıklama yaparak daha önce Kanal Maraş'ın gündeme getirdiği haberi doğruladı.

Dulkadiroğlu Muhtarları Derneği Başkanı Resul Arslanhan'dan kamuoyu duyurusu!

Geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ü Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)'e şikayet eden Dulkadiroğlu Muhtarları Derneği Başkanı Resul Arslanhan'ın oğlu tarafından şikayet edilmiş ve bu şikayet kamuyounda çokca konuşulmuştu.

Daha öncesinde oluşan Yörükselim Mahalle Muhtarı Akif Neşnat'ın Büyükşehir Belediyesi'ndeki işinden alınması ve azarlanması konusuyla ilgili kamuoyunda gündem oluşurken, Kanuni Mahalle Muhtarı ve Dulkadiroğlu Muhtarları Derneği Başkanı Resul Arslanhan'ın nasıl bir açıklamada bulunacağı kamuoyu tarafından merakla bekleniyordu.

Resul Arslanhan bugün kendi sosyal medya hesabı Facebook üzerinden kamuoyuna yazılı bir açıklama yaptı.

Konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhur İttifakı'nın korunması amacıyla başlayan Arslanhan, karşılıklı olarak münakaşa yaşandığının doğru olduğunu belirtirken herhangi bir kendisine yönelik hakaretin kesinlikle olmadığını savundu.

İşte Dulkadiroğlu Muhtarları Derneği Başkanı Resul Arslanhan'ın yaptığı kamuoyu duyurusu şu şekilde:

Kıymetli Hemşehrilerim,

Son günlerde sosyal medyada çok konuşulan ve şahsımı da çok yakından ilgilendiren konu ile ilgili açıklama yapma gereği duydum. Oğlum tarafından Kahramanmaraş’ta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Cumhur İttifakını koruma amacıyla yazılan mektubun akabinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile yaşadığımız tatsızlığın lüzumuna binaen şunları ifade etmek istiyorum. Öncelikle karşılıklı olarak sözlü bir münakaşa yaşandığı doğru fakat kesinlikle şahsıma yönelik hakaret söz konusu olmadığı gibi böyle bir şeye müsaade etmem de mümkün değil. Her bir ferdi kahraman olan Kahramanmaraş’ımın başta şahsım olmak üzere ne muhtarına ne de vatandaşına hakaret ettirmek bir kenara dursun, olumsuz tek bir kelimeye dahi müsaade etmediğimi ve bundan sonra da müsaade etmeyeceğimi bilmenizi istiyorum. Bu memlekette, Aziz Milletimiz haricinde karşılık veremeyeceğim, sessiz kalıp boyun eğeceğim hiç bir güç yok Elhamdulillah. Herkes haddini ve yerini mutlaka bilmelidir. 
Mahalle muhtarları ve belediye başkanları, yerel yöneticiler olarak mesai arkadaşları oldukları gibi aynı zaman da et ile tırnak gibidirler. Bu anlayış gereği herhangi bir emir verme ya da emir alma durumu kesinlikle söz konusu değildir. Bizler bu durumun ziyadesiyle bilincinde olduğumuzu ifade ederken herkesin aynı bilinçte olması gerektiği konusunda ikazda bulunuyorum.

Yerel yöneticilerden, “Muhtarını üzen beni üzer” ilkesiyle muhtarlara verdiği önemi ve saygıyı gösteren Sayın Cumhurbaşkanımız’dan aldığımız liyakatın ve ehliyetin öneminin farkına varmalarını, iletişim üslubuna dikkat etmelerini ve saygısını korumalarını istirham ediyorum.

Yaşanan tatsızlığın, tam bağımsız Türkiye olma yolunda emin adımlarla yürüyen teşkilatımızla ve yıllarca hasretinden yanıp tutuştuğumuz “Dünya Beşten Büyüktür” diye haykırabilen bir lider olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile kesinlikle hiç bir alakasının olmadığı gibi herhangi bir kırgınlığım söz konusu değildir. Her şey bir yana özellikle dışarda düşmanın hat safhalara çıktığı bugünlerde dava bilinci ve ruhunu taşıyan bir hizmetkar olarak ihtiraslara ve komplekslere yenik düşmeyeceğimi; Cumhur İttifakı ve Dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da küsecek kadar ferasetsiz bir insan olmadığımı ifade etmek istiyorum.

Tek amacı Kahramanmaraş’a hizmet etmek olan bir mahalle muhtarı ve dernek başkanı olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidarlığı ve Aziz Milletimizin birlik ve beraberliği için her türlü dünyevi makamları elimin tersiyle itebilecek kadar cesur olduğumu ve arkamızda ki gücün ise sadece siz değerli dostlarım ve Alemlerin Rabbi olan Allah(cc) olduğunu da bilmenizi istiyorum.

Bu olayın ardından, her biri birbirinden kıymetli muhtarlarımız ve yerel yöneticiler arasında ki ilişkilerin gelişeceğine, ilişkiler de iletişim üslubuna dikkat edileceğine ve saygının korunacağına yürekten inanıyorum. Aynı zaman da bundan sonra ki süreçte tüm muhtarlarımızın daha güçlü yanında olacağımı ve haklarını daha güçlü savunacağımı da bildirmek istiyorum.

Bu düşünceler içerisinde, Dulkadiroğlu İlçemiz ve Kahramanmaraş’ımız için bugünden itibaren daha dinamik bir şekilde durmadan, yorulmadan; azimle ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğimi ve mücadeleyi asla bırakmayacağımı bilmenizi istiyorum. 

Birlik ve beraberlik içinde Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan için mücadeleye devam...
Bu duygularla tüm hemşehrilerime saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Kalın sağlıcakla...

Resul Arslanhan
Kanuni Mahallesi Muhtarı
Dulkadiroğlu Muhtarları Derneği Başkanı

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2021, 16:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkcan
Türkcan - 6 ay Önce

Muhtarım sende Akif muhtarımda güzel insanlarsınız sizler dik duracaksınız bizlerde sizin arkanızda dik duracagız şu muhtarlar daire başkanı müptezeldende kurtulmak zamanı gelmiştir

Celal
Celal - 6 ay Önce

Muhtarım sen yigit bertizlisin sana yapılan haksızlıgı kınıyor dim dik arkandayız

İbrahim
İbrahim - 6 ay Önce

Resul Muhtarım daha son sözünü söylemedi

etli
etli - 6 ay Önce

Muhtarlar daire başkanı Mehmet Fatih Türkmenen bu görevden alınmalı sebebi o daire başkanı kendini ziyarete gelen her insana ya hanımı Pırili yada oglu Muhuttin Çarıyı anlatır insanlarla diyalok kurma proplemi var deyilki muhtarlarla diyalok kurup proplem çözsün

Ahmet
Ahmet - 6 ay Önce

Hayrettin güngörü

Ahmet
Ahmet - 6 ay Önce

Bu hayrettin güngörü akp görevden alması için maraşlı belediyenin önünde eylemmi yapmalı akp yönetimi daha ne kadar kötülük yapmasını bekliyor

Mahmut
Mahmut - 6 ay Önce

Hala neyi bekliyorlar bir tane vekil çıkıpta konuşmuyor hepsi kayıp bu adamı aday yapan kim haberi var elbet yeter artık edebiyle gitsin kardeşim bu memleket başka yere benzemez

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.