DEVA'dan teşkilat hamlesi: Kahramanmaraş'tan Rekor başvuru!

Türkiye'de 'erken seçim' tartışmaları siyaset kulislerini yeniden ısındırırken, DEVA Partisi de teşkilat kurmak için harekete geçti. Kahramanmaraş'tan inanılmaz başvuru sayısı olduğu belirtildi.

DEVA'dan teşkilat hamlesi: Kahramanmaraş'tan Rekor başvuru!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tüm Türkiye'de “teşkilat” yapılanması için düğmeye bastı. Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kurucular Kurulu üyesi ve 11'nci Teşkilat Kurucular Kurul Başkanı Abdurrahman Müfit Yetkin, Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan'ı bugün telefon ile arayarak Teşkilatlanma konusunda açıklamalarda bulundu.

Hemen hemen her ilde yerel medyayı incelediklerini, bu doğrultuda Kahramanmaraş'ın en etkin haber sitesi ve internet televizyonu olarak Kanal Maraş'ı gördüklerini söyleyen yetkin, objektif haber anlayışından dolayı yayın politikasına duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

100 KİŞİYE YAKIN İL BAŞKANLIĞI MÜRACAATI OLDU

Kahramanmaraş'a büyük önem verdiklerini belirten Yetkin; ''Deva partisine şu ana kadar Kahramanmaraş'tan 700 kişiyi aşkın üye başvurusu yapıldığını, her geçen gün üye sayısında artış olduğunu, 100 kişiye yakın ise İl Başkanlığı müracaatı olduğunu belirterek, öncelikle teşkilanma sürecinde her ilde 3 kurucu il başkanı adayı belirleyeceklerini ve bu üç kişiden birinin Kurucu il Başkanı olacağını, müracaatlar arasında işadamı, doktor, avukat, siyasetci, esnaf olduğunu, inanılmaz bir talep ile karşılaştıklarını, bu talepten çok mutlu olduklarını'' söyledi.  

DEVA Partisi koronavirüs tedbirleri nedeniyle teşkilat konusunda dijital ortamda çalışmalarını yürüttüğünü belirten Yetkin, ''Teşkilatlarda görev almak isteyenlerin Deva Partisi Web sayfasından müracaat ettiğini ve her müracaatın dikkatli bir şekilde incelendiğini ve İl İl dosyalandığını'' belirtti.

Önümüzdeki hafta Kahramanmaraş'a yapacağı ziyarette mutlaka Kanal Maraş'a ziyarette bulunacağını, Kahramanmaraş'ta teşkilatlanma konusunu büyük ölçüde belirleyeceklerini söyledi. 

SİYASET ŞEHRİNE ÜLKESİNE HİZMET ETME AŞKIDIR

Deva Partisi Kurucular kurulu üyesi ve 11'nci Teşkilat Kurucular Kurul Başkanı Abdurrahman Müfit Yetkin'in kendisini aramasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kanal maraş Genel yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan; ''Siyaset gönül işidir. Şehrine, ülkesine hizmet etme aşkıdır. Bu doğrultuda Sayın yetkin'in bizi aramasından dolayı memnuniyet duyduğumu belirtiyorum.'' dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2020, 18:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
EDE
EDE - 1 yıl Önce

DEVA Partisine en iyi ilbaşkanı Mehmet Sabancı olur düşüncesindeyim K Maraşta siyasetin profu

Maraşlı
Maraşlı - 1 yıl Önce

K Maraş Merkezli olsun kim olursa olsun Kuzeyli il başkanı istemiyoruz

Mert dürüst
Mert dürüst - 1 yıl Önce

Mustafacığım 'inanılmaz' kelimesi ağzına sakız gibi yapışmış ☺️ Her röportajında her yazında her haberinde inanılmaz var. Görende ilk defa olmuş gibi. İnanılmaz diyorsun. Esas sen inanılmaz bir kişisin :) Seviliyorsun. Öptüm seni. Hataydan selamlar. :)

Alyanak
Alyanak - 1 yıl Önce

Bakacagiz rekor basvurulara, ilk secimde sanirim o rekor baska turlu kirilacak, oy moy yok size

Ragip
Ragip - 1 ay Önce

İnanılmaz

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.