Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Kahramanmaraş biraz daha güçlenmiş oluyor

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kahramanmaraş’ta bu yıl 5.’si düzenlenen Kitap Fuarı’nı ziyaret ederek okurları için kitaplarını imzaladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin 5'nci Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı'nda kitaplarını imzaladı.

Kitap fuarında yaptığı incelemenin ardından konuşan Kalın, “Bu dijital çağda her şeyin anlık üretilip anlık tüketildiği bir çağda okuma kültürünün eş zamanlı olarak güçlenerek devam etmesi büyük önem arz ediyor. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Türkiye’nin en büyük kütüphanesini Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi olarak kurma faaliyetlerine başlamış bulunuyoruz. Ama büyük kütüphaneler yapıp kitapları oraya koymak değil amaç. Amaç okuyucu kültürünü okuma kültürünü güçlendirmek. Kitabı herkesin ulaşabileceği hale getirmek. 10-20 yıl öncesiyle kıyaslandığı zaman Türkiye’deki yayıncılığının hem nicelik hem nitelik olarak ta ciddi bir sıçrama geçirdiğini ifade edebiliriz. Eskiden Türkiye’de 5 bin kitap bakılırken bu rakam günümüzde 7 kat artmış durumda. Çok fazla farklı alanlarda felsefeden, tarihe, siyasi araştırmalardan dini araştırmalara çok ciddi ve canlı yayın hayatımız var. Üniversitelerimizin sayısı ve gençlerimizin sayısı artıyor. Tabi gençlerimizi gelecek hazırlarken de mutlaka bunun sağlam bir okuma kültürünün üzerine bina edilmesi ayrı bir öne taşıyor. Bu açıdan bu kitap fuarlarının çok önemli bir yer teşkil ettiğini ve fırsat sağladığını ifade etmek istiyorum. Burada sadece okurlar değil, yazarlar, şairler, edebiyatçılar bir araya geliyor” dedi. 

"KAHRAMANMARAŞ GÜÇLENMİŞ OLUYOR
Kalın konuşmasına şöyle devam etti; "Bunlarla tabi Kahramanmaraş gibi şiirin, edebiyatın zaten zengin olduğu güçlü olduğu şehrimiz biraz daha güçlenmiş oluyor. Kahramanmaraş gibi 7 güzel adamı üretmiş, Aşık Mahsuni Şerif’i üretmiş bir çok şairi ve edebiyatçıyı üretmiş şehrimizin de bu tip faaliyetlere ev sahipliği yapması gerçekten memnuniyet verici.

Gündem ne olursa olsun, son dakika haberleri ne olursa olsun, her insanımız her yaşta mutlaka kitapla, okumakla, defteri ile kalemi ile birlikte olsun. Okumaları bereketli olsun"

Cumhurbaşkanı Sözcüsü Kalın, kendisini tarafından kaleme alınan kitapları imzalamasının ardından Kahramanmaraş’tan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.