banner232

Cimer'e şikayet yağıyor! Hayrettin Güngör'ü Erdoğan'a şikayet ettiler

Kahramanmaraş'ta Yerel seçim kampanyası boyunca sayısız vaatlerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı ve yönetimi geçen sürede Kahramanmaraşlılar için pişmanlık oluştururken, vatandaşlar Hayrettin Güngör'ü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şikayet etmeye başladılar.

Cimer'e şikayet yağıyor! Hayrettin Güngör'ü Erdoğan'a şikayet ettiler

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün, geldiği günden beri agzına plesenk yaptığı iki cümle var. Bir tanesi "tasarruf" tedbirleri, diğeri de ''israf var" konusu. İki yılı aşkın görev süresinde icraatdan ziyade hep şikayet, kendi vatandaşına tepeden bakma, muhtarlar ve STK'larla kavganın dışında birşey sergilemedi. Hayrettin Güngör, Belediyeyi bir nevi vatandaşlara kapattı. Makam katına hiç bir sade vatandaşın çıkmasına izin verilmediği ifade edilirken muhtarların bile çıkmasına müsade edilmediği öne sürüldü.

AK PARTİYİ BİTİRMEYE Mİ GELDİ?

AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı ve (KMBB) yönetimi 31 Mart 2019'da göreve geldikten sonra yaklaşık 2 yılı geride bıraktı. Seçim kampanyası boyunca sayısız vaatlerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör'ün geçen sürede Kahramanmaraşlılar için pişmanlık olduğu vurgulandı. Hemen herkesin tepkisini çeken belediye başkanı ve yönetimi vaatlerinin tam tersini yaptı. Verdiği sözleri tutmayan yönetimin bir yılda makyajı aktı. Belediyeciliğin kitabını yazdığı söylenen Güngör'ün, pratikte görüldü ki, bu kent için bir çivi bile çakmadığı bir yana, 450 belediye personelini de işten çıkartıp ekmeklerinden etmesi bardağı taşıran son damla oldu. Artık herkes şu yorumda ittifak halindeler: ''Hayrettin Güngör bu şehre Ak Parti'yi bitirmek üzere gönderilmiş proje bir adamdır.'' 

ŞİKAYET DİLEKÇELERİ BİRBİRİ ARDINA VERİLİYOR

Kahramanmaraşlı bir çok vatandaşlar ise Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a (Cimer), Hayrettin Güngör'ü şikayet yağmuruna tuttular.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde Muhtarlık yapan ve Dulkadiroğlu Muhtarlar dernek Başkanı olan Resul Arslanhan'ın Harita Mühendisi olan oğlu Alperen Arslanhan da bu şikayet furyasına katılan bir isim oldu.

Alperen Arslanhan'ın CİMER'e ilettiği mesaj şu şekilde:

"Sayın Cumhurbaşkanım, 
Ben Kahramanmaraş'ta bir mahalle muhtarı ve aynı zamanda ilçe muhtarları dernek başkanının oğluyum. Bu şikayeti yapmayıda memleketini ve şahsınızı canı pahasına çok seven biri olarak kendime vazife bildim. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı, Akparti'nin ve şahsınızın kalesi olan Kahramanmaraş'ı adeta tabana indirdi. Neredeyse kırmadık, incitmedik kalp bırakmadı. Parti içi ve şehirde kutuplaşma en yüksek seviyede. Halk artık başarısız yönetim ve şehrin ileriye gitmemesinden dolayı fazlasıyla muzdarip. İstişare duygusu yok, fikir alışverişi yok, basınla diyalog yok. Şehirde proje yok, kalkınma yok, sosyal ve kültürel çalışma yok. Kısacası hiçbir hareketlilik yok. Zaruri ihtiyaçların karşılanmasından başka hiçbir hizmet yok. Hep belirttiğiniz gibi sadece vatandaşa tepeden bakma var. Adeta yönetim boşluğu, yönetim anarşizmi mevcut. Şehir de küresel sorunlardan kaynaklanan mutsuzluğa ek olarak Belediye Başkanı mutsuzluk, umutsuzluk yaratıyor. Kamuoyu çok rahatsız ve artık kitleler halinde eylemler yapmayı planlıyorlar. Her geçen gün şahsınız ve Akparti'miz kan kaybediyor. Bizler Kahramanmaraş halkı olarak, 2023 hedeflerimize yürürken Akparti'mizin ve şahsınızın kalesi olan Kahramanmaraş'ımızda daha fazla kan kaybetmeye razı olamayan Türk gençleriyiz. Bu başkana daha fazla sessiz kalarak sizlere olan sevgimizi ve bağlılığımızı zedelemesine lütfen müsaade etmeyiniz. Bizler şahsınıza ne kadar kırılsakta; misyon ve vizyonunuzdan, dik duruşunuzdan, ümmete liderliğinizden ve vatana sadakatinizden mütevellit sizden asla vazgeçmeyiz ve vazgeçmeyeceğiz. Bu duygularla şahsınıza en kalbi duygularımla saygı, özlem ve muhabbetlerimi sunuyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Saygılarımla Sayın Cumhurbaşkanım..."

Cimer'e yapılan şikayet mektubu Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün masasına geldiğinde, Muhtar Resul Arslanhan'ı özel kalem vasıtasıyla makamına çağırtarak hakaret ettiğini, ''beni Genel Merkez nezdinde kimse küçük düşüremez. Ç....llar beni eleştiriyor. Benim ekmeğimi yiyorlar. kim oluyorsunuz siz?'' gibi yakışmayan ifadeler kullandığı iddia edilirken, Muhtar Resul Arslanhan ise, ''olaydan haberinin olmadığını, oğlu adına özür dilediğini'' belirtmesine rağmen Güngör'ün bağırmaya devam etmesi üzerine, sinirlenerek kendisininde Hayrettin Güngör'e karşılık verdiğini ve ''oğlumun arkasındayım, az bile yazmış, az dan az çoktan çok gider'' diyerek makam odasından çıktığını ifade etti.

Olayın kamuoyunda duyulmasından sonra oluşan tepkiler nedeniyle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün kamuoyuna nasıl bir açıklama yapacağı merakla beklenirken, özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve AK Parti Genel merkezinin Hayrettin Güngör hakkında nasıl bir yol izleyeceği kamuoyunda merak konusu oldu.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2021, 15:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed Salih
Muhammed Salih - 6 ay Önce

Mustafa bey Cimer yapılan şikayetler cumhurbaşkanına asla ulaşmıyor . Çünkü etrafı duvarlarla örülmüş adeta . Ancak sizin yaptığınız haberler ile daha anlamlı bir hal alabiliyor . Ak parti artık 5-10 kişinin mutlu hayat sürdüğü bir oluşum oldu malesef . Hayrettin bey bu durumun farkında ve kontrolden çıkmış bir vaziyet aldı. Psikolojik bir vakaya dönüştü . Muhtarları kendi emrinde çalışan işçi zannediyor . Belediyeciliğin kitabını yazmış yalanı ile milleti kandırdı. Ne kitap yazması, belediyeciliği bilen adam muhtarın amiri olmadığını bilir. Ekmeğimi yiyorsunuz demek çok psişik bir düşünce. Kim onun ekmeğini yemiş . Kimseye hayatı boyunca çay içirmemiş bir insan o . Yörükselim Mahslle muhtarı belediyenin taşeron çalışanı diye gücü yeter işten çıkarır . Bu çok büyük aymazlık.
Enteresan olan ne bşr milletvekili , ne bir yönetici buna dur demiyor . Adam diyor beni Reis gönderdi beni , ben kimseyi dinlemem . Reis bunu tanımıyor bile .
Bu hayrettin belediye mevzuatını kes yapıştır yaparak sözde bir kitap haline getiriyor . Sonra bir yorum katıyor ve memura ödenecek bazı ücretler ile ilgili fikir beyanı yazıyor. Poyraz zamanında belediye bürokratları bunu başkana götürüp ek ücret alıyorlar. İlk deneyimde müfettişler uygulamayı yanlış buluyor ve ödenen paraları bir şekilde tahsil ediyor. Hal işte Hayrettin belediye kitabı . Hayretin bizi hayretler içinde bırakmaya devam edecek . Ankaradan birde genel sekreter yardımcısı getirmiş , OKAY ın ısrarı üzerine. Okay ın Kuzeni . Ziraat bankasında dalre başkanıyken 17-25 Aralık operasyonları sonrası görevden atılma. Sanırım memleketten ve ak partiden intikam yeminleri var. Ne halleri varsa görsünler . Allah yedirmez inşAllah.

HAS MARAŞLI
HAS MARAŞLI - 6 ay Önce

BUNUN ARTIK METAL YORGUNLUĞU KALMADİ ARTİK PASLANDİ REİSİMİZ BUNU TEZ ELDEN GOREVDEN ALİR İNŞAALLAH!!!!!!

Ahmet
Ahmet - 6 ay Önce

Hiç bir şey olmaz hayrettin güngör kahramanmaraştan intikam almaya devam edecektir

BELEDİYE ÇALIŞANI
BELEDİYE ÇALIŞANI - 6 ay Önce

Firavun Hayrettin rabbim seni kahrı perişan etsin inşAllah

Kahramanmaraş Halkı İnsanı
Kahramanmaraş Halkı İnsanı - 6 ay Önce

Kardeşim Alperen ağzına yüreğine sağlık halkın ağzı dili oldmuşsun seni kalpten tebrik eder gözlerinden öperim

Mahmut
Mahmut - 6 ay Önce

Vermeyin artık kardeşim bu kadar odunu koysam alırım olursa hizmette bu olur işte pislik dolu her taraf kadersiz şehir sahipsiz şehir yeter artık kardeşim bunalttınız gelen yiyor giden yiyor ömür bitti bunlarla uğraşmaktan çile şehri kitap yaz git

Ferhat
Ferhat - 6 ay Önce

Bir de bu bir de ah şu hırsız Gürbüz !!

Can
Can - 6 ay Önce

Kardeşim okadar seneryo gibi ki yazılanlarAdam ne yapsın yatırımları durduran devlet Allah aşkına ben kendini sevmem ama adam belediyeyi yeniden kuruyor caycı yardımcısı mühendisten fazla maaş alıyordu El İnsaf be

Ahmet
Ahmet @Can - 6 ay Önce

Yok deve çaycı mühendisten çok maaşmı alıyor çaycı askari ücretle çalışıyor belediyede siz niye inanıyorsunuz hayrettinin yalanlarına


Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.