CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ateş'ten yol tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş'in Onikişubat İlçesi'ne bağlı Hacıbudak ve Sarıgüzel Mahallesi’nde yolların bozuk olduğunu belirterek yolların yapılması gerektiğini söyledi.

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ateş'ten yol tepkisi

CHP Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, Onikişubat ilçesine bağlı Hacıbudak ve Sarıgüzel Mahallesi'ndeki bazı bozuk yollar nedeniyle büyük sıkıntı yaşadığığını söylüyor. Özellikle yağmur yağdığı günlerde araçları ile evlerine ulaşamayan mahalle sakinleri, yürüyerek gitmek zorunda kalacağını ifade etti. 

Bu yolların biran önce bitirilmesi gerektiğini işaret eden İlçe Başkanı Ateş, ''Geçen hafta yaptığımız ziyaretlerde vatandaşlarımız bu yolun acilen yapılmasını istiyorlar. Seçim zamanı buralara gelip söz veren siyasetçilerden sözlerini tutmasını istiyorlar.'' dedi.

Ünal Ateş'in yaptığı açıklama şu şekilde:

"Sorumlu muhalefet anlayışı ile ilimiz ile ilgili sıkıntıları gündeme taşıyor çözüm önerilerimizi kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Teşkilatı olarak göreve geldiğimiz günden bugüne kadar amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olmuştur. Şehrimiz ve ülkemiz ile ilgili sıkıntılar da çözüm odaklı muhalefet yapma anlayışımız bundan sonra da sürecek. Bu sıkıntıları gündeme taşıdığınız için birileri rahatsız olacaktır. Bizler birileri rahatsız olacak diye doğruları söylemekten sorunları dile getirmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Özellikle halkımızın sıkıntılarını dile getirip çözümü içinde takipçisi olacağız.

"BU MAHALLEYE 2 SAAT 45 DAKİKADA ULAŞABİLİYORSUNUZ"
Hacıbudak ve Sarıgüzel  mahallelerimiz Onikişubat ilçemize bağlı merkeze 91 km uzakta 562 vatandaşımızın yaşadığı iki güzel yerleşim birimidir. Merkeze 91 km uzaklıktaki bu mahallelere ancak 2 saat 45 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Çünkü bu mahallelerimizin maalesef yolu yok. Yolu yok diyorum toprak birçok yeri kazılmış dağdan gelen su yüzünden bazı bölgeleri ciddi hasar görmüş bir yol var.

VİRAJLAR TEHLİKELİ
Ekte göreceğiniz resimlerde de anlaşılacağı üzere buralara ulaşım sağlamak nerdeyse işkence hergün bu yolu kullanan insanların çektiği ızdırap anlatılacak gibi değil. Kaldıki buralarda yaşayan vatandaşlarımızın idarecilerimiz gibi son model süspansiyonlu otomatik klimalı içeriye toz almayan araçları yok. Aslında bu günler daha çok rahat günler coğrafik koşullar dik yokuşlar sert inişler tehlikeli virajlar bazen 600-700 metreyi bulan uçurumlar düşünüldüğünde yağmurlu ve karlı havada burada ulaşım imkansız hale gelmektedir. Geçen hafta yaptığımız ziyaretlerde vatandaşlarımız bu yolun acilen yapılmasını istiyorlar. Seçim zamanı buralara gelip söz veren siyasetçilerden sözlerini tutmasını istiyorlar.

"BİR ŞEY OLURSA SORUMLU SİZSİNİZ"
Bu şehri idare edenler  size sesleniyorum. O yolu mutlaka görün o yolun üzerinde bir yolculuk yapın göreceksiniz vatandaşlar ne kadar haklılar. Sayın yöneticiler bu yolu bir an evvel yapınız. Bu yol yüzünden yarın kış geldiğinde okula gidecek bir yavrumuzun başına bir şey gelirse sorumlusu sizsiniz. Hastaneye yetiştirilemeyen bir hastanın başına bir şey gelirse sorumlusu sizsiniz. Bir trafik kazası olurda vatandaşlarımıza bir şey olursa sorumlusu sizsiniz. Bakınız kırmadan dökmeden herhangi bir kişi veya kurumun adını zikretmeden  sorunumuzu söyleyip çözmenizi istiyoruz. Eğer çözümü ile ilğili bir adım atılmazsa  o zaman daha farklı tepkiler vereceğimizi de size hatırlatıyoruz. Bu vesile ile bir kez daha sevgili hemşerilerimize saygılar sunar CHP olarak bize verilen muhalefet görevini yapmaya devam edeceğimizi hatırlatırız."

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.