CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ateş, müzisyen ve sahne emekçileriyle bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, salgın sürecinde işleri azalan müzisyen ve sahne emeçileriyle buluştu.

Kahramanmaraş'ta bulunan müzisyen ve sahne emekçileri, pandemiden dolayı yaşadıkları sıkıntılara çözüm üretilmesini istedi.

Çin'de ortaya çıktıktan dünyayı altını üstüne getiren koronavirüs etkili olmaya devam ediyor.

Covid-19 pandemi sürecinde birçok iş kolu olumsuz etkilenirken, belki de ilk sırayı eğlence dünyası aldı. Ne zaman sona ereceği belli olmayan kısıtlamalar sonucu müzisyenler enstrümanlarını satmak, eğlence mekanları işyerlerine kilit vurmak zorunda kaldı. Hatta bu zorlu süreçte müzisyen intiharları gündeme geldi.

Pandemi sürecinde eğlence mekanlarında yaşanan kısıtlamaları ve yaşanan sorunlarını dinlemek ve gündeme getirmek için CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, müzisyenerle bir araya geldi. Müzisyenler, eğlence dünyasının bileşenleri yaşanan tüm olumsuzluklar karşısında akla gelen ilk kısıtlamanın öncelikle eğlence, sanat ve kültür dünyasını vurmasına tepkililer.

Kovid-19 salgın sürecinde en çok etkilenenlerin müzisyenler yani kendilerinin olduğunu söyleyen müzisyenler, "Eve ekmek götüremiyoruz. Evde elektrik kesildi, doğalgaz yok. Biz yardım felan istemiyoruz. Bizim iş yerlerimizi açsınlar o bize yeter." diye konuştu.

17 aydan bu yana sahne emeçileri evlerine ekmek götüremediğini belirten CHP'li Ateş, "Yetkililere buradan sesleniyorum. Lütfen, müzisyenlerin bu feryadını duyun." diyerek seslendi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 19:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 1 hafta Önce

Duymazlar kardeş umrunda değil bunların saray iyi olsun gerisi boş aç tok farketmez nerde o kadar vekiller tık ses yok sandık gelir elbet

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.