CHP'li vekil Ali Öztunç, Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Milletvekili Ali Öztunç oldu. CHP 2019 yerel seçimleri üzerinden bu adayla seçime gidecek.

CHP'li vekil Ali Öztunç, Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu

CHP, 2019 yerel seçimler için belediye başkan adaylarını son dakika açıklamaya devam ediyor.

İşte Parti Meclisi onayına sunulan i̇si̇mlerden bazıları:

Bursa'da Mustafa Bozbey, Mersi̇n adayı Vahap Seçer, Kahramanmaraş'ta Ali̇ Öztunç, Van'da Nuretti̇n Beyaz, Iğdır adayı Sözer Sayan, Kütahya'da ise Eyüp Kahveci̇...

(Fotoğraf: CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç)

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayını belirledi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Öztunç oldu. Peki, Ali Öztunç kimdir?

ALİ ÖZTUNÇ KİMDİR?
Öztunç, 1976 yılında Kahramanmaraş'ta dünyaya geldi ve eğitiminin bir bölümünü burada tamamladıktan sonra Maraş'tan ayrılmak durumunda kaldı. İlk, orta ve lise eğitimini Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde tamamladı. Üniversite eğitimini de Gazi Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nde aldı.

YILIN GAZETECİSİ SEÇİLDİ
'En Son Umutlar Ölür' adında bir kitabı bulunan Ali Öztunç, üniversite yıllarındayken gazetecilik yapmaya başladı ve birçok ulusal kanalda görev aldı. Vatan Gazetesi'nde de parlamento muhabirliği ile Suriye ve Irak'da savaş muhabirliği yaptı. Burada yaptığı haberler sayesinde yılın gazetecisi seçildi.

CHP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU
CHP ile gazetecilik yıllarında tanışan Öztunç, 2011 yılında CHP'nin TBMM Basın Danışmanlığını yürüttü. Ardından Kahramanmaraş'tan CHP 27. Dönem 1. Sıra milletvekili adayı oldu. Milletvekili seçilemese de partisinin 35. olağan kurultayında meclis üyesi seçildi.

Ali Öztunç, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde de CHP'den Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 17:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kahramanmaraş BB
Kahramanmaraş BB - 6 ay Önce

Hayırlı olsun.Atom karınca göster kendini. Çalışkan insan güzel insan bismillah de karış karış gez sıkmadık el çalmadık kapı bırakma

Sefa
Sefa - 6 ay Önce

Hayırlı uğurlu olsun

TURKEY
TURKEY - 6 ay Önce

ŞUNLARI YAPMAYACAĞINA İNANIYORUM RÜŞVET.ADAM KAYIRMA.PEŞKEŞ.RANT.DEVLETİN KASASINA GÖZ DİKME.EĞER YAPARSA YAPANLARA MAFARA OLURSUN.