banner232

CHP'li Öztunç'tan Hayrettin Güngör'e: Verdiğiniz sözleri tutmayı birazcık deneseniz daha iyi olmaz mı?

Kahramanmaraş Yörükselim Mahalle Muhtarı Akif Neşnat'ın Whatsap'tan durum yapması sonucunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ndeki işinden çıkarılması üzerine başlayan açıklamalar zincirine son halkayı CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç koydu.

CHP'li Öztunç'tan Hayrettin Güngör'e: Verdiğiniz sözleri tutmayı birazcık deneseniz daha iyi olmaz mı?

Kahramanmaraş Yörükselim Mahalle Muhtarı Akif Neşnat'ın Büyükşehir belediyesinin dağıttığı sosyal destek kartından mahalle halkından magdur olanlara verilmediği nedeniyle whatsapp'tan yaptığı durum sonucunda, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ndeki işinden çıkarılınca, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştı:

''Ben Akif Neşnat… 
Kahramanmaraş büyükşehir Belediyesinde 11 yıldır çalışmaktayım…
2019 Yerel seçimlerinde Yürükselim Mahalle Muhtarlığına aday oldum ve kazandım…
Halkın oylarıyla seçildim…
Mahalle halkının her türlü sıkıntılarını, dertlerini çözmek biz muhtarların başlıca görevidir.
Kendimizi değil Mahallemiz insanlarını düşünmek zorundayız.
Pandemi sürecinde işsiz, yalnız, kimsesiz insanların sesi olmak, dertlerine hemhal olmak boynumuzun borcudur.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tarafından 30 bin Sosyal Destek Kartı projesinde, mahallede ihtiyaç sahibi insanlara kart verilmediği için, belediyeyi eleştirdim.
Mahalle sakinlerinin ihtiyacı olduğunu, özellikle bazı ailelerin çok zor durumda bulunduğunu belirttim. 
Eleştiriye tahammülü olmayan Başkan ve ekibi, insanlara yardım eli uzatmak yerine, yardım talebini dile getiren şahsımı cezalandırma yoluna giderek 11 yıldır çalıştığım Büyükşehir Belediyesindeki işimden çıkardı.
Kendi halkına yardım eli uzatacağı yerde, 30 bin Sosyal Destek Kartından bu mahalle insanlarına vermemiştir.
Yardıma muhtaç olanlara destek olacağına ayrımcılık yapan bir belediye başkanı olabilir mi? 
Suçumuz; mahallemizde gariban var, bu insanlara da destek verin, veriyormuş gibi reklam yapmayın, dememiz mi?

Mübarek Ramazan ayında ve Kadir gecesi günü bu haksızlığı yapanları mahalle halkıma şikâyet etmek istiyorum.
Kendi çıkarlarımızı değil, halkın çıkarlarını düşüneceğim diye söz verip çıktığım bu yolda yürüyeceğim. 
Pir Sultan Abdal diyor ki "Dönen Dönsün Ben Dönmezem Yolumdan." 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör’e bu haksızlığın hesabını halk sandıkta soracak.''

Bunun üzerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngörü eleştirerek bu yapılan işin yanlış olduğunu dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç kendi sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

''Muhtarı olduğu mahallenin hakkını savunduğu İçin, mahallesindeki garibanlara Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi sosyal yardımda bulunmadığı İçin feryat eden Kahramanmaraş merkez Yörük Selim Mahalle Muhtarı Akif Neşnat,  11 yıldır çalıştığı Büyükşehir Belediyesinden işten çıkarılıyor. Ramazan günü, Kadir gecesi sadece kendisini eleştirdiği için muhtarı işten çıkartan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör mazlumun ahını aldın. Beceriksizlik, iş bilmezlik ve kibrin yüzünden Kahramanmaraş halkına zulm ediyorsun. Ama unutma bu zulümlerin yanına kar kalmayacak. İnşallah ilk seçimde Kahramanmaraşlılar sana haddini bildirecek.''

 

Bunun üzerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Ali Öztunç'a ve yapılan açıklamalara cevap verirken lafı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne getirerek açıklama yaptı. İşte o açıklama;

Sn. Öztunç, 
Biz seçimi demokratik bir yarış olarak görür ve sonucuna da saygı duyarız. Seçimler, sizin iddia ettiğiniz gibi bir "had bildirme mekanizması" ise bu millet size defalarca haddinizi bildirmiştir. Nitekim, 2019 yılında birlikte yarıştığımız seçimlerin sonuçları da malumdur. Emin olun Kahraman şehir önümüzdeki seçimde de size "haddinizi bildirmek" için hazırdır. 
Gelelim mesnetsiz, belgesiz, insaf dışı iddialarınıza. Bilinen gerçek şudur ki kimse çalıştığı kurumun üzerinde değildir. Kişilerin sıfatı ne olursa olsun çalıştığı kurumun ve kişilerin hukukunu yaralama, zedeleme imtiyazını elinde bulunduramaz. 
Yalan yanlış algı çalışmalarınızın saklayamadığı gerçek şudur: Adına konuştuğunuz kişinin iş akdi, "yardım talebi" yüzünden değil; üstlerine ve çalıştığı kuruma hakaret ettiği gerekçesiyle hukuka uygun şekilde gerçekleşen bir soruşturma süreci ile feshedilmiştir. 
Öte yandan bahsi geçen mahallemizde yardıma muhtaç insanlarımıza hem düzenli hem de Ramazan sebebiyle defaten olmak üzere sosyal yardımlarımız ulaşmıştır ve ulaşmaya da devam edecektir. Bu şehirde yaşayan, derdi bu şehir olan herkes bilir ki yardıma muhtaç insanımıza yardım eli uzatmak öncelikli görevimizdir. 
Size tavsiyem, belediye çalışanlarının hakkını savunmaya İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden gerekçesiz olarak işten çıkarılan binlerce insanla yahut Cuma namazına izin kağıdı ile gitmek zorunda kalan personelle başlamanızdır. Böylelikle biz de sizin adınız her anıldığında "ele verir talkını, kendi yutar salkımı" atasözünü hatırımıza düşürmek zorunda kalmayız. 
Olmaz mı?

Bu yapılan açıklama sonrası CHP'li Öztunç, Hayrettin Güngör'ün yapmış olduğu açıklamaya cevap verirken Güngör'ün açıklamasının sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili sözlerine ilişkin "Sanıyorsunuz ki İstanbul Büyükşehir belediyesi deyince partilileriniz sizi korumaya alacak. İstanbul Büyükşehir belediyesi ile ilgili iddialarınızın asılsız olduğunu ağababalarınıza sorun size anlatsınlar" açıklamasında bulundu:

Sayın Güngör; 
Beraber yarıştığımız seçimlerin ardından sizi ziyaret etmiş, başarı dilemiş ve “Yapacağınız güzel çalışmalarda destekçiniz ama yanlışlarınızda şehirin milletvekili olarak karşınızda olurum” demiştim. 
Maalesef seçildiğinizden beri yaptığınız güzel bir çalışma görmedik. Hatta bırakın güzeli herhangi bir çalışma göremedik. Belediye başkanlığını sabah 9 akşam 17 mesai zannederek keyif çatmaktasınız. Şehirde kavga etmediğiniz kimse kalmadı neredeyse. Basın İle kavgalısınız, Muhtarlar ile kavgalısınız, esnaf , köylü, belediye işçileri , dernek başkanları hatta muhtarların çocukları İle bile kavgalısınız. Kahramanmaraş’a dışarıdan gelmiş memleketi tanımıyordunuz eyvallah ama  öğrenmeye tanımaya da çalışmıyorsunuz.

Önümüzdeki seçimlere ilişkin ise Kahramanlar şehrinin kime had bildireceğini beraber yaşayıp göreceğiz. Tabi siz o zamana kadar görevde kalır ve yeniden aday yapılırsanız. Malum her an görevden alınma durumunuz sizin partilileriniz tarafından da artık dillendirilmektedir. 

Her zamanki gibi sıkışınca hemen İstanbul Büyükşehir belediyesinin arkasına saklanmışsınız. Sanıyorsunuz ki İstanbul Büyükşehir belediyesi deyince partilileriniz sizi korumaya alacak. İstanbul Büyükşehir belediyesi ile ilgili iddialarınızın asılsız olduğunu ağababalarınıza sorun size anlatsınlar. Ve unutmayın sizi İstanbulda yaşayan yurttaşlarımız değil Kahramanmaraş’ta yaşayan hemşerilerimiz seçti.

Belediyede çalışan Kahramanmaraş’ın en çok sevilen muhtarlarından birini işten atmak, kendi personelinize haklarını vermemek gibi yanlışların yerine sayısız yolsuz köylere yol yapmak, altyapıyı çözmek, önsen köprüsünü yapmak , Bertizin yollarını yapmak, Ilıca yolunu yapmak ve sayamayacağım kadar çok eksikliği gidermek gibi seçimde verdiğiniz sözleri tutmayı birazcık deneseniz daha iyi olmaz mı?

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'un bu açıklamasına Hayrettin Güngör'ün nasıl cevap vereceği kamuoyu tarafından beklenirken, Yarın (Pazartesi) Yörükselim Mahalle Muhtarı Akif Neşnat'ın öğlen saat 12:00 de yapacağı ve Kanal Maraş'ın canlı olarak yayınlayacağı programda bazı konulara açıklık getireceği ifade ediliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2021, 22:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
İstanbul
İstanbul - 6 ay Önce

Sayın Hayrettin Güngör Öztunç İstanbul vekili değil Sende İstanbul Belediye başkanı konu Kahramanmaraş.Sen yaptıklarını konuş icraatlarından bahset unutma alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.

Türkcan
Türkcan - 6 ay Önce

Hayrettin bu dairebaşkanın ilk barınak vidaosu ile gündeme geldi o zaman gariban üç işçiye fatura kestiniz bu müptezel adamı korudunuz bu müptezelin pislikleri inan bir belediye başkanını koltuktan eder

onur
onur - 6 ay Önce

hayrettin güngör de da az biraz onur şahsiyet kişilik olsa derhal istifa eder. ne işe yaradığı belli olmayan Kahramanmaraşı bataklığa sürüyen yandaşlarını koruyan doğruları söyleyeni işten çıkaran beceriksiz başarısız gelmiş geçmiş en berbat belediye başkanıdır. hayrettin güngör defol o makamdan.

İbrahim Yelken
İbrahim Yelken - 6 ay Önce

Hayrettin bey bizi hayretler içerisinde bırakmaya devam ediyor. Muhtarın başına koyduğu sözde daire başkanı 15 aileye yardım edildiğini söylüyor . 5000 nüfuslu mahalleye 15 adet yardım edilmiş. Bu yardım mı ? Dostlar pazarda görsün. Şimdi gelmiş İstanbul büyükşehir belediyesinden bahsediyor. Çok komik adamsın be Hayrttin bey)) Geldin geleli bir hizmetini görmedik. Aksu çayı zehir akıyor, kentsel dönüşüm sıfır, deprem kuşağıyız umurunda değil, insanların gönlünü kırmakta şampiyonsun. Bilmezmisin ki insan gönlü Kabe’den , mescidi aksa dan daha kutsaldır. Şeytan seni esir almış . Bu şehir seni sevmiyor ve istemiyor artık. Koca Ak partiyi bitirdin. Daha neyin peşindesin. Gel bir erdem göster , çek git bu şehirden . Şu toplama kadronuda al git bu şehirden . Burası Kahramanmaraş. Burada hatır var , Gönül var , dostluk var . Sen bu şehrin hassasiyetlerini bilmiyorsun . Bak mustafa poyraz işçinin ekmeği ile oynadı başına gelmeyen kalmadı . Ekmek kutsaldır . Oynama insanlarımızın onuru ile , ekmeği ile . Ali Öztunç a bak . Kibarca seni uyarıyor. Adam nezaket sahibi . Bu şehri ve insanlarını seviyor . Sen sözü İstanbul belediyesine atıyorsun . Yokmuydu başka cevabın.
Muhtar üstlerine güzel davranmamış diyorsun . Senin o toplama ekibine bizde saygı göstermiyoruz . Çünkü onlar bu memleketi sevmiyor. Tahrik ediyorlar , saygısızlık yapıyorlar . Geldin geleli işin gücün sürgün , işten çıkarma . Bu şehir seni sevmiyor artık , sevmeyecekte. Treni kaçırdın sen . Artık ağzınla kuş tutsan nafile. Sayın Reis e azıcık saygın varsa GİT şehirde . Gitttttt....

Mahmut
Mahmut - 6 ay Önce

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır uyanın artık bu adamın bir an önce gitmesi gerek yeter bıktık bu kadar verginin hizmeti nerde alın görevden yoksa halk almasını çok iyi bilir sandıkta

Maraslioglu
Maraslioglu - 6 ay Önce

Kucuk adamlar kisilerle ugrasir..bsb baskani demekki kucuk adammis ..kaldiki maraslilara mustehak secmeselerdi...hatir icin bok yerlerse olacagi o....maraslilar adam olsunlar yerli bir aday cikarsinlar...

Ak partiliyiz
Ak partiliyiz - 6 ay Önce

Ali oztunc vekil bosuna ugrasmasin baskanimizla...inan belediyeyi Chp kazansa Ak partimize bu kadar zarar veremezdi partimizi bu kadar hizli eritemezdi...lutfen tesekkur etsin...

Ak partili
Ak partili - 6 ay Önce

Bu aziz mübarek günde gerçekten müslüman diye şahit olduğum çok insan haksızlık karşısında gerekeni yapmasını beklerken haksızlığın firavunun yanında yer almalarına hiç bir şekilde vicdanım el vermiyor firavun bu şehri bitiriyor firavunun paylaşımına bakın yorum ve beğeni paylaşım yapanlar sadece yönetimde olanlar yazık yazık bu şehire yazık rabbim seni firavun gibi helak etsin Hayrettin göngür partiyi bitirdin insanları bir bitene düşürdün bunun bedelini rabbim sana ödetecek inşAllah gece gündüz Bedua alan bir firavunsun sen


Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.