CHP'li Öztunç: Kahramanmaraş’a gelmiş geçmiş zam şampiyonu olan Başkan Hayrettin Güngör’dür

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta su fiyatlarına örtülü zam yapıldığını ifade ederek, ''Milletin cebinden bir yılda toplam 8 milyon lira ek ücret alınacak'' dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, ''Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi su fiyatlarına örtülü zam yaptı'' dedi.

"ZAM ŞAMPİYONU HAYRETTİN GÜNGÖR'DÜR"

Öztunç; "Birinci kademe ton miktarı 20 tondan 15 tona çekildi. Böylece milletin cebinden bir yılda toplam 8 milyon lira ek ücret alınacak. Kahramanmaraş’a gelmiş geçmiş zam şampiyona olan Başkan Hayrettin Güngör’dür." 

Öztunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Değerli Kahramanmaraşlı hemşerilerim büyükşehir belediyesi yeni bir zama imza attı.

"ÖRTÜLÜ ZAM YAPTI"

Hem doğrudan zam yaptı hem de dolaylı bir zam gerçekleştirdi. Su fiyatlarına 2 defa zam yapmış oldu. Bakın su fiyatları 7’inci ayın 1’i 2020 yılı itibariyle ton fiyatı 3 lira 91 kuruş iken, şimdi 4 lira 44 kuruş oldu. Bu doğrudan zam. Bide örtülü bir zam yaptı.

"20 TONU 15 TONA ÇEKTİ"

Daha önce 1. kademe 20 tona denk geliyordu. Yani 4 kişilik bir aile 20 ton su kullandığı takdirde 3 lira 91 liradan su fiyatı ödüyordu. Şimdi 20 tonu 15 tona çekti. Yani 4 kişilik bir aile 15 tona kadar kullandığı su için 4 lira 44 kuruş para ödeyecek ton başına. 15 yon ile 20 ton arasında 5 tonluk farkını 2. kademe aktardı. Böylece 2. kamede su fiyatları da 6 lira 40 kuruş oldu.

"8 MİLYON LİRA EK ÜCRET ALINACAK"

Yani Kahramanmaraşlılar 2 lira daha fazla ödeyecek. Kademeyi 20 tondan 15 tona düşürerek, 5 tonluk bir kazanç elde ediyor. Buda yıllık 8 milyon lira Kahramanmaraşlıların cebinden paranın alınması demek. Açıktan zam yapıyor, birde örtülü zam yapıyor. Kademeyi 20 tondan 15 tona çekerek çaktırmadan zam yapmış oluyor. Yazıktır günahtır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.