CHP'li Öztunç: Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'ü görevden alın

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz hakkında yeni bir açıklama yaptı. Öztunç, Gürbüz'ün görevden alınması gerektiğini ifade etti.

Yerel seçimlerde Elbistan Belediyesi'nin başına geçen AK Partili Mehmet Gürbüz'e tepkiler sürüyor.

Göreve geldiği günden bu yana sahte imza iddiaları... Billbord skandalı...  Şeker Fabrikası gibi farklı iddialarla gündem olan Başkan Gürbüz'e bir tepki de CHP Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'tan geldi.

Öztunç, bu skandalları CHP'li belediyeler yapsa İçişleri Bakan Süleyman Soylu'nun anında müdahele ederek görevden el çektirildiğini ve AK Partili belediye olunca hiç birşey yapılmadığına işaret etti.

CHP'li Öztunç'un yaptığı açıklama şunları söyledi;

Değerli Elbistanlı hemşehrilerim,

"Gün geçmiyor ki Elbistan Belediyesi Başkanı Mehmet Gürbüz ile ilgili yeni bir skandal daha ortaya çıkmasın. Yerel seçimlerden önce Elbistan'ı kalkındıracak diye AK Partililer tarafından lanse edildi ama maalesef Mehmet Gürbüz Elbistan'ı hem kutuplaştırıyor hem kamplaştırıyor. Hem de hiç bir çalışma yapmıyor. Denetim raporu ortada ve o rapordaki iddialar... Sahte imza iddiaları... Billbord skandalı...  Şeker Fabrikası'ndaki gibi pek çok iddialar ortada. Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Elbistan Belediye Başkanlığı'nı hak etmiyor. Maalesef ki, hem başarsız hem de  başka dalavereli işlerle adı anılıyor. Eğer bugün orada bir CHP'li belediye başkanı olsaydı ve bunlar onun döneminde olsaydı. Hemen İçişleri Bakan Süleyman Soylu Elbistan'a müfettiş gönderip görevden alırdı ve kayyum atardı. AK Partili diye mi bunları yapmıyorsunuz. AK Partili Belediye Başkanı olduğu için mi denetim yapmayıp, müfettiş göndermiyorsunuz. Ben İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu göreve davet ediyorum. Elbistan'da öyle bir belediye başkanı var ki, şehri bitiriyor, şehri mahvediyor. Ve her türlü iddialarda ismi geçiyor. Bir an önce Elbistan Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Mehmet Gürbüz'ün görevden el çektirilmesi gerekiyor."

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 16:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elbistanlı
Elbistanlı - 2 hafta Önce

Mehmet gürbüzü alın artık zorlamayın bunu görevden alırsanız vatandaşın takdirini alırsınız böyle yapar almazsanız görevden ak partinin batışını izleyeceğiz maalesef

Muhammed Salih
Muhammed Salih - 2 hafta Önce

Ak partili belediyelere soruşturma açılmaz. Belediyeler omların babasının çiftçiliği . Görüyorsunuz Dulkadiroğlu, onikişubat Elbistan belediyeleri çiftlik gibi yönetiliyor . İnanın hizmet adına bir şey yok . Fakat Ak partinin göremediği bir şey var . Devir değişti . Milleti hala kendine mecbur hisediyor. Devir değişti bakın son seçimde Ali Öztunç tek başına 3 milletvekili çıkaracak oy aldı. Bundan sonrak ilk seçimde şok yaşayacak Ak Parti bu gidişle. Millet gözünün yaşına bakmaz . Hayretin Güngör zaten olanı bitirdi. Türkiye’nin her yerinden getirdiği toplama ekip ne filmler çeviriyor kimse bilmiyor . Yakında meydana çıkar. Türk siyasi tarihinde hiç bir seçilmiş bu şehre bu kadar ilgisiz ve düşmanca davranmamıştı. Millet Tayyip Erdoğan hatırına oy verdi , onlar başkasının hatırına çalışıyor. Çoğu fetö hain örgütün kardeşleri ve emanetçisi olarak iş başındalar. Allah bunu.n hesabını soracak . İyiki Ali Öztunç var diyoruz . İşte kaderin acı cilvesi . Ömrü boyu hiç bir oy vermemiş CHP den medet umar duruma geldik. Böyle kader yere batsın.

Ramazan
Ramazan - 2 hafta Önce

Termik santral miyadını doldurmasına rağmen hala kül ve zehir saçmaya devam ediyor.Toplam 300000 nüfuslu afşin ve elbistan çevre felaketi ile karşı karşıya olmasına rağmen hiçbir yetkiliden tek bir tepki bile yok.Sanki termik hiç yokmuş gibi.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.